6 ביולי 2014

אספסוף

חזרתי עכשיו מההפגנה של "כנופיית אל יהוד" במרכז המסחרי בעיירה המנומנמת בה אני גר. ההפגנה עוד לא נגמרה, כך שיתכן שעוד יקרו שם הלילה דברים, אבל בשבילי זה הספיק.
למה הלכתי לשם, לבד, לעמוד מול המון גזעני ומוסת? כי לא יכולתי לשבת בבית כשהמון גזעני ומוסת משתולל ברחובות. כי ניסיתי לתרץ לעצמי שאין לי מה לעשות שם ולא מצאתי תירוץ טוב מספיק. כי ניקרה לי בראש השאלה "ואיפה היית אתה" שישאל איזה נעם מהעתיד ולא יכולתי לעמוד בבושה. כי ידעתי שאשנא את עצמי אם לא אקום.
הגעתי. בכניסה עמדה ניידת בודדה, בלי שוטרים. 
חניתי. מולי צעדו עשרות בריונים, חלקם עם חולצות של כהנא, שלושה דגלי ישראל, צורחים "מוות לערבים", צועדים ליד בתי הקפה. שוטרת צעירה מאוד ושוטר מבוגר קצת יותר ליוו אותם, מדי פעם יצא מפגין מהשורה מהשורה וחיבק את השוטר בפמיליאריות. חלקם נכנסו לחנויות לחפש שם ערבים, ויצאו מאוכזבים. מול "רמי לוי" הם נעצרו. רבים מהעובדים שם ערבים.
עמדתי מנגד. הכנופיה המשיכה לצעוק "מוות לערבים", מדי פעם צעק אחד מהם "איפה ערבי, תביאו ערבי", והם המשיכו ל"מוות לשמאלנים". אישה אמיצה אחת ניסתה לדבר איתם, הם התנפלו עליה כלהקת צבועים. רק אז ביקש השוטר בקשר להזעיק תגבורת.
ערבי. הם מצאו ערבי. כעשרה מהם הקיפו את המכונית שלו ודפקו עליה, בריון אחד זרק משהו כבד שהחמיץ את המכונית וכמעט פגע בי. בריון אחר ירה זיקוק. השוטר זינק לעבר הזורק וההמון התפזר, הרכב נמלט משם בחריקת צמיגים.
פחדתי. עמדתי לבד. ראיתי את הדם בעיניים של הבריונים שהתחילו להבין שאין איש שיכול לעצור אותם. "איפה השמאלנים?" הם צעקו. "איפה הערבים?". 
הלכתי. יאוש. לבד. חוסר אונים כזה שהותיר אותי בלי נשימה כמעט. גדוד הבריונים מנפנף בדגליו, קופץ וצווח את סיסמאותיו הגזעניות. כשהתרחקו קצת, יצא זוג מבית הקפה. היא בכיסוי ראש, הוא לוחש: "מג'נונין". 
ניידות. עוד שבע ניידות בערך הגיעו לשם אחרי התקיפה הראשונה. חזרתי גם אני. הבריונים רוכזו בצד אחד של הכביש, מוקפים בשוטרים. צעקות "מוות לערבים" לא נפסקו, והשוטרים עמדו מולן שווי נפש.
הלכתי. שוב הלכתי. פחות שבור, אבל מיואש.

בתוך החנות מצאו ערבים
היום ראיתי את המשעול האפל בו צעדו מדינות אחרות, דמוקרטיות גם הן. הייתי עד לאספסוף מוסת, צועד בחבורות בין החנויות ומחפש את טרפו, בני גזע אחר. צפיתי באזלת ידה של המשטרה ששלחה שני שוטרים בקושי לעמוד מול עשרות הפורעים, שלא היו מהססים לערוך לינץ' בקורבן לו שמו עליו את ידיהם קודם להגעת התגבורת. מוקדם יותר ראיתי את הטיפול המשטרתי לו זוכים אזרחים ישראלים אחרים, ערבים. בערה, ערערה, קלנסוואה, טייבה, ונצרת. גז, גומי, אלימות, מעצרים. כאן היו רק חיבוקים. ההפגנה נערכה ברשיון, נאמר לי. קריאות ה"מוות לערבים", "מוות לשמאלנים", האלימות, הכל התקבל בחיבוקה החם של המשטרה.

היום הייתי עד לדמוקרטיה שאיבדה כיוון. ראיתי בעיני את הדברים אליהם אסור להשוות, את הדם בעיני האספסוף המחפש קורבן, את החיבוק מהשלטון, את הקריצה, וידעתי שמכאן אין דרך חזרה.
14 תגובות:

אנונימי אמר/ה...

נראה כמו שילמו להם

אנונימי אמר/ה...


מי שרוצה לחשוף קצת על רמי לוי, מוזמן לצלצל למספר שמופיע, לברר פרטים ולאמת אם אכן כך הדבר.

מי שלא מקליט, עדיף שלא יצלצל. עדויות בסיפור הזה לא שוות הרבה- רק הקלטות, ורצוי כאלה שמעידות על הקשר בין רמי לוי עצמו לבין היוזמה.

זו נוסח ההודעה שהופצה בשלל פורומים

"צו השעה!!!
אם את/ה מעל גיל 18
ואתם מאמינים שלערבים אין זכות להשאר כאן- יש מה לעשות!!
רק עבודה עברית!!!!
רמי לוי מוכן לפטר עובדים ערביים ,אם יכנסו עובדים יהודיים במקומם.
אתם מוזמנים לקחת חלק בעשיה...
תפיצו את זה כמה שיותר
לפרטים: 054-2121913 רעיה.
זה ממש חשוב להשיג אנשים שיעבדו במקום הערבים בגוש עציון/ בביתר עילית

"

צריך לזכור שרמי לוי הוא עבריין סדרתי, נבחר ציבור וגזען. רמי לוי הוא יו"ר קואליציה במועצת עיר הבירה של ישראל.

קישור לאחת המודעות
https://www.facebook.com/mokedisrael/posts/311441372346203

קישור לחוק שוויון ההזדמנויות בעבודה, תשמ"ח-1988
http://www.nevo.co.il/law_html/Law01/p214m1_001.htm#Seif25

yasmine halevi אמר/ה...

https://www.facebook.com/events/911723412174663/911727395507598/?comment_id=911755075504830&notif_t=event_mall_comment

אנונימי אמר/ה...

זה מזכיר לי תקופה אפלה מהמאה הקודמת :(

אנונימי אמר/ה...

תודה על החשיפה והלואי שהיה לי מה לומר על הסיכון שלקחת על עצמך.

אנונימי אמר/ה...

ומה בנוגע לאספסוף ערבי שזורק סלעים על מכוניות בכוונה להרוג?

תהילים אמר/ה...

הכי חשוב לקרוא בימים אלה תהילים. מי שחושב שאין להם ערך, מוזמן לקרוא ולהיווכח. די כבר עם כל האלימות הזו, זה לא תורם לאף אחד מהצדדים, אז בשביל מה? עוד מעט יתחילו לשרוף פה ספרי תורה.

אנונימי אמר/ה...

מזכיר לי מזכיר לי. אין דרך חזרה, מדרון חלקלק.
ואם יש דרך חזרה? שוב התבוסתנות של השמאל?
כמו שהשמאל אומר שוב ושוב, אנחנו לא עם נבחר אלא בדיוק כמו כל עם אחר. וכמו שבהונגריה 30% הצביעו למפלגה ניאו נאצית וביוון כמעט רבע, כמו שבארה"ב יש KKK וכמו שבצרפת כנופיות אלג'יראיות מכסחות יהודים, כך גם בישראל. זה שיש גזענים פה זה לא חדש ולא צריך לגלגל עיניים או לרדת לברלין (שם הניאו נאצים ופעילי דאע"ש מחכים לכם). אפשר פשוט ללחוץ על הממשלה להשקיע יותר בחינוך, ללחוץ על המשטרה לטפל במתפרעים מכל העדות ולהראות את הצד השפוי שהוא רוב מוחלט בארץ.

אנונימי אמר/ה...

אני קוראת את הבלוג שלך מהבית ומצטערת שלא יכולתי לעמוד שם לצידך. אני לא בנאדם של בלוגים, ובכלל מתקשה לתקשר עם הרשתות החברתיות אבל מבינה שאין מקום אחר. כבר כמה שעות שלא ברור לי איך לא כולנו עכשיו ברחובות, מוקיעים את אותו האספסוף ומזכירים לעצמנו מי אנחנו רוצים להיות. ההרגשה כמו לפני 19 שנה בכיכר, רק שאז היינו ילדים ועכשיו אנחנו אמורים להיות המבוגר האחראי עם ילדים משלנו.

Duckrabbit אמר/ה...

thugs as they began to realize that no one could stop them. 'Where are the Leftists!?' they shouted. 'Where are the Arabs!?'
I left. Discouraged. Alone. Feeling a helplessness so deep that it left me almost breathless. A battalion of thugs was waving flags, jumping up and down and shrieking racist slogans. When I'd gotten some distance, a couple stepped out of the cafe. She was in a headscarf and he whispered [in Arabic] 'crazies.'
Cop cars. About seven more cop cars showed up on the scene after the first attack. I also came back. The thugs were rounded up on one side of the road and surrounded by police. The 'Death to Arabs!' shouts did not stop, and the police stood before the crowd equanimously. I left. Once again, I walked away. Less broken, but still discouraged.
Today I saw the dark path that has been trod by other countries, democracies included. I witnessed a murderous mob, marching in camaraderie from store to store in search of its prey, members of another race. I watched the helplessness of a police force that sent two officers to stand gingerly before dozens of rioters who would not have hesitated to lynch any victim they could get their hands on long before reinforcements could arrive. In the past, I have the sort of police treatment enjoyed by those other citizens of Israel, the Arabs, in 'Ara, Ar'ara, Qalansawe, Taybeh and Nazareth. Gas, rubber bullets, violence, arrests. Yet here, the police were all hugs. The demonstration was sanctioned, I was told. The violent calls for 'death to Arabs' and 'death to Leftists' all enjoyed the warm embrace of the police.
Today I witnessed a democracy that has lost its direction. I saw with my own eyes the things that we must never become, the blood in the eyes of the the mob in search of a victim, the embrace from those in power, that wink, and I knew that there is no way back from here.

אנונימי אמר/ה...

אנשייייייים מה קורה פה ... מה שכחתם שכולנו בני אדם שלכולנו מגיע לחיות תחזרו להיות בני אדם

אנונימי אמר/ה...


פשוט לבכות ! לאיפה הגענו ? בני אדם ? ממש לא .. באמת חבל לי שיש אנשים שחיים ונושמים וחושבים בצורה כל כך אכזרית וממש רחוקה מכל דת לאום או הגיון או העובדה שמדובר בבני אדם ולא חיות... ממש חבל - כי אם מדובר בסוף העולם אז אף אחד מהם לא יהיה גאה לגזר דין שלו... ממש מסכנים אנשים שחושבים בצורה כלכך מגעילה וגזענית ... מוות יגיע אל דאגה אך לכל אחד בעתו אך אף אחד מאלה או מאחרים כמוהם לא ינוח בשלווה לצערי .. פשוט אנשים שוכחים שהם לא אלמוות ואלוהים בכל דת שקיימת - רואה שומע ובוכה על מה שייצר במו ידיו
" וייצר יהוה אלוהים את-האדם, עפר מן-האדמה, וייפח באפיו, נשמת חיים; ויהי האדם, לנפש חיה"
"أذكر يا انسان أنك من التراب والى التراب تعود"
" و جبل الرب الاله ادم ترابا من الارض و نفخ في انفه نسمة حياة فصار ادم نفسا حية "
"earth to earth, ashes to ashes, dust to dust"

רוני אמר/ה...

שלום. אני אשמח לשוחח בטלפון עם כותב הפוסט ״אספסוף״ שנכח במקום. תודה, רוני 0545665477

נעם אמר/ה...

רוני שלום, את/ה מוזמן/ת לפנות בדף ה"יצירת קשר"