26 בנובמבר 2013

צבא הגנה לצה"ל

בפוסט הקודם ראינו שצה"ל לא מהסס להשתמש באלימות, באיומים באונס, ובכל אמצעי אחר נגד ילדים פלסטינים. במקרה הטוב הוא רואה בהם בני אדם מבוגרים, במקרה הפחות טוב, כפי שראינו, הוא כלל לא רואה בהם בני אדם.
אבל את צה"ל אי אפשר להאשים בגילאות. צה"ל דואג לילדים שלו, גם אם על פי כל קנה מידה בינלאומי הם כבר מבוגרים.
לפני חודש, באותו זמן בו פרסם האו"ם את העדכון האחרון לדו"ח שלו בו הוא מצטט הפרות רבות של האמנה לזכויות הילד על ידי חיילים ישראלים, עלתה ידיעה קצרה באתר הפרקליטות הצבאית בזו הלשון:
הידיעה כפי שהופיעה באתר הפרקליטות הצבאית
אם ניסיתם ללחוץ על הלינק, אגב, תגלו שהידיעה כבר הוסרה משם, אבל לרשת יש זכרון משלה, ובכל מקרה - לא זו הנקודה: ילדים בני 12 מותר להכות במקלות. על ילדים בני 14 מותר לאיים באונס. ילדים בכל הגילאים מותר לחטוף באמצע הלילה ממיטותיהם, ממשפחותיהם, בלי להתחשב בגילם או במצבם הנפשי. אבל בקלגסיהם, אפילו אלה החשודים בעבירות מין חמורות (שמספרן כמעט והכפיל את עצמו בין 2011 ל-2012), באלה צריך להתחשב. "שאלת גילו של חשוד או נאשם צריכה להלקח בחשבון" החליטו רשויות החוק הצבאיות. דווקא על ה"ילדים" האלה בוחר הצבא לשמור. לא על האוכלוסיה המוגנת הנמצאת תחת חסותו על פי הדין הבינלאומי ועל ילדיה הזכאים להגנה מיוחדת על פי אותם חוקים, אלא על בגירים על פי כל דין ועל פי כל חוק במדינת ישראל - הם זכאים להגנה כזו בגלל גילם הצעיר.
צה"ל יודע הכי טוב להגן על עצמו. אנחנו רואים את זה במספר כתבי האישום האפסי כשמדובר בפגיעה בפלסטינים, אנחנו רואים את זה באיומים האיומים שצצים בדיוק לפני דיוני התקציב, ואנחנו רואים את זה גם במדיניות ההגנה על קטינים שלו. כשצריך, גם מטאטא יורה, לימדו אותנו מור"קים. וכשצריך, בגיר יהודי הוא קטין, בעוד קטין פלסטיני הוא בגיר. צה"ל הוא ראשי תיבות רקורסיבים: צבא הגנה לצה"ל. את תפקידו - להגן על האוכלוסיה עליה הופקד, הוא זנח כבר מזמן.


3 תגובות:

MouthHole אמר/ה...

אתה מכליל מן הפרט אל הכלל. זו טעות אופיינית ותרגית.

בוא נגיד שיש איזה חייל אחד שאנס ילד/ה פלסטינית. אתה יודע מה נגיד שיש שלושה חיילים...

זה לא עושה את צה"ל כלא מהסס להשתמש במין... זו לוגיקה שגוייה. חוץ מזה שהעובדות שלך הן לא באמת עובדות אלא השארות. בבקשה תשדל להיצמד לעובדות ולחוקי הלוגיקה בשביל שיוכלו להתייחס אליך ברצינות.

נעם אמר/ה...

לא יודע איך להתייחס לדברים שלך, פרט להציע לך לקרוא שוב את הטקסט. שגיאות בהבנת הנקרא הן אכן טעות אופיינית וטראגית.

MoutHole אמר/ה...

דבר ראשון, מצטער על שגיאות הכתיב- אני דיסלקטי.

עכשיו, אני לא יודע מה יש לא להבין. נתחיל מהשורה הראשונה:
"בפוסט הקודם ראינו שצה"ל לא מהסס להשתמש באלימות, באיומים באונס, ובכל אמצעי אחר נגד ילדים פלסטינים"

אם תשאל את צה"ל- הוא יגיד לך שהוא מגנה כל אלימות נגד ילדים. זאת אומרת שזו לא מדיניות מוגדרת של צה"ל. גם אם אתה מדבר על עובדות בשטח-
בפוסט הקודם אתה נותן דוגמאות (לזה אני קורא מן הפרט).

זה כמו שאני אתן לדוגמה שיהיה אונס בשוודיה (באמת היה שם, היו אלפי מקרי אונס בשנה האחרונה למען האמת) ואז אכתוב שכמו שהראתי, שוודיה לא מהססת להשתמש באונס...