22 באוגוסט 2013

הנסיך

פעם שאלתי את עצמי מה יכול להביא אדם לקרוא לרצח של אדם אחר, ויותר מזה - מה יכול להביא חברה של אנשים לקרוא לטבח בחברה אחרת. היום, לצערי, אני מבין שמדובר בסך הכל בעיצוב נכון של התודעה. ברוח ניקולו מקיאוולי, ולטובת אלה מביניכם השואפים להיות שליטים טוטליטרים יום אחד, הכנתי רשימה של מספר שלבים שיובילו אתכם למחוז חפצכם. כל קשר בין הרשימה הזו למציאות בישראל של היום על אחריותכם בלבד.

ניקולו מקיאוולי

ראשית יש למצב את הלאום שלך כלאום נעלה ומוסרי, כזה היודע להבחין בעוול כשהוא רואה אותו, שבאופן כללי חבריו טובים יותר מבני לאום אחר גם פיזית וגם רוחנית. הדגש כי העם הוא אחד ומאוחד, וכל מי שאינו חבר בו הוא אויב. תוכל גם להסתמך על הבטחה מכח עליון או מתקופות עתיקות וקסומות.

שנית, את האויב יש למצב כתת אדם אכזרי ומרושע. הצג אותו כצמא דם, ערמומי, השתמש במטאפורות מתחום האפידמולוגיה, ופזר הבטחות למיגורו והחזרת סביבה בריאה ונקיה. הבלט בתקשורת כל פשע שמבוצע על ידי בני אותו לאום ומתג אותו כשפל במיוחד, חסר אחריות ומצפון. אחד את תתי הקבוצות של לאום האויב לכדי קבוצה אחת. ניואנסים רק יבלבלו את התעמולה שלך.

שלישית, ואת השלב הזה יש לעשות בזהירות, החל בדה-הומניזציה. השתמש בשמות תואר משפילים ומקטינים, הדבק תיאורים לא מחמיאים לתכונות גוף בולטות או מנהגים יחודיים, לאט לאט החל לרמוז כי מערכת הרגשות האנושית זרה לו. כאבו אינו כמו כאבך. אבלו אינו כאבלך.

רביעית, ערפל וטשטש את זהותו. האויב אמנם גר כאן, אבל הוא שייך ללאום במקום אחר. הוא אמנם נמצא כאן כרגע, אבל ביתו הוא מעבר לגבול, מחוץ למחנה, יחד עם בני עמו האחרים. מקומו לא כאן, ביחד איתך. הצבע על פגמים מוסריים ואחרים בהתנהגות קרוביו הלאומיים במדינות שכנות והדבק את חסרונותיהם אליו. זה יעבוד.

חמישית, עודד אלימות נגדו. לא בפומבי, עוד לא. אבל להעלים עין מכמה גפיים שבורות זה בסדר. לאבד ראיות נגד נאשמים שתקפו בן ללאום האויב זה גם. הקל בעונשים לאלה שתרשיע עד כדי גיחוך, כך תשלח מסר שזה בסדר להכות כל עוד הלאום של הקורבן הוא הלאום הנכון, וגם תוכל לרחוץ בנקיון כפיך שהרי הכל נעשה על פי החוק. חמש מיליציות לאומניות. אל תחקור תקיפות של כוחות הבטחון שלך נגד בני הלאום האויב. עשה זאת לאט ותראה איך האלימות נעשית נוכחת יותר ויותר עד שהיא הופכת ליום יומית. תראה שהתקשורת תתעייף מלפרסם סיפורים כאלה, ועד מהרה גם הקורבנות לא ימהרו להתלונן. הראה נוכחות וחזק את פעילות השטח שלך.

שישית, השתק כל ביקורת נגד טוהר הלאום שלך. יבש את דרכי המימון של ארגונים הפועלים למען שוויון. התקף, האשם בבגידה כל מי שסוטה מהתלם, אל תרפה. הקם ארגוני קש המדברים בשם העם והפעל באמצעותם לחץ על עצמך לעשות מה שתרצה. הוסף עוד כאלה, זה באמת עובד. החצן את הלאומנות שלך, הראה נוכחות בתוך ריכוזי אוכלוסיה של האויב כדי לבסס אדנות. זו הארץ שלך, לא שלו.

שביעית, שלב והקצן את השלבים השני עד הרביעי. ספר על קונספירציות של האויב להשתלט על המדינה בשיתוף פעולה עם אחיו בחו"ל. ייצר פאניקה, אבל אל תאבד שליטה. הגבר את המעקב והשליטה באזרחים בני הלאום של האויב, אבל אל תזניח גם משתפי פעולה מבני עמך. זכור: מהרסיך ומחריביך ממך יצאו. זה הזמן להרחיב את סמכויות אכיפת החוק. העלה משכורות לשוטרים ולמשטרה החשאית, אתה תצטרך את נאמנותם בקרוב. הכן מחנות מעצר המוני, עדיף הרחק ממרכזי אוכלוסיה. גייס אוכלוסיה חלשה לשמור על המחנות אבל הצב בראשם אינטלקטואלים רהוטים ומנומסים ככל הניתן שיוצגו בתור הפנים של המחנה.

שמינית, משבר. חכה לשעת כושר, או ייצר אחת אם כזו לא מציגה את עצמה בפניך. ג'ריקן נפט וכמה גפרורים זה כל מה שצריך כדי להדליק מדורה גדולה. הכן תוכנית למעצרים נרחבים של יריבים והפעל אותה מיד עם ההכרזה על המשבר, עצור גם את אלה המביעים מחאה, הם משתפים פעולה עם האויב בכך שהם מחלישים את המורל של העם. חמישה ימים בתא והם לא יעזו למחות יותר. זכור - זו לא העת לזכויות אדם, האויב
בשער.

תשיעית, הרחב. קח למחנה המעצר מישהו (או מישהי) מכל ישוב, מכל שכונה, והחזר אותם שבורים אחרי כמה ימים. אחרים יראו ויבינו. הטל פיקוח הדוק על אמצעי התקשורת וסגור כאלה שאינם מתיישרים לפי דרישותיך. עצור את ראשיהם. הכרז על מפלגות הצד השני כארגוני טרור ועצור את מנהיגיהן. נגד אלה שהצליחו להמלט תוכל לבחור אם לאיים על משפחותיהם או לפרסם סיפורים על שחיתות פיננסית ומוסרית. דכא כל התנגדות. טהר את שורות השירות הציבורי מכל מי שאינו מזדהה לחלוטין עם מטרותיך, והגבל את גישתם לערוצי פרנסה אחרים. החל בהדרה שיטתית של האויב מהמרחב הציבורי, דחוק אותו לאזורים מסויימים, לשעות מסויימות, הקטן את החיכוך בין האוכלוסיות למינימום. חשוד בכל אזרח שנמצא בקשרים עם האויב.

עשירית, טיהור. יתכן ולמרות נסיונותיך תגיע לשלב הזה כשדעת הקהל הפנימית והחיצונית נוטה נגדך. זה הזמן למנף את הפחד ולצאת למלחמת מנע. זו שעת מבחן ואסור לך לטעות. בזמן שהתותחים רועמים מותר לך לעשות הכל. הפעל תוכניות לגירוש אוכלוסיית אויב משטחים נרחבים אם מתוך ואם בקרבת הערים המרכזיות. החרם את רכושו כחלק מהמאמץ המלחמתי. אם אין צורך במלחמה, או שאין נגד מי להלחם, הגבר את רמת האלימות נגד האויב עד שתקום מחתרת חמושה, קטנה ככל שתהיה. אז הכרז על איום מיידי ובצע את הטיהור. מי שיוצא נגדך הוא בוגד ויש להרחיקו משאר החברה. אל תהסס.

זכור: אמור לנתיניך כי הם טובים יותר מאחרים והם ילכו אחריך בעינים עצומות. הוקע את הפציפיסטים ולוחמי זכויות האדם כבוגדים, ותוכל לגרום לאנשיך לעשות כל דבר מפחד פן יוקעו גם הם. אותו דבר עובד בכל מדינה.


תגובה 1:

אנונימי אמר/ה...

ישראל כבר בשלב 8 ממתינה לשעת הכושר