18 באוגוסט 2013

החלמה מהירה, מר יוגב

חבר ועדת חוץ וביטחון, אל"מ (מיל'), ח"כ מטעם מפלגת הבית היהודי מוטי יוגב, כנראה לא זכר את שיעורי  ההסטוריה שלמד בבית הספר התיכון שעה שעלה על קו מספר 86 בפתח תקווה. בלאקאאוט, כנראה. או שאולי מדובר במכה שקיבל בקודקודו ושגרמה לאבדן זיכרון, אמנזיה רטרוגרדית, זמנית בוודאי. או שאולי זה כבר הגיל, אמנם הוא רק בן 57, אבל כבר היו מקרים מעולם. שלא נדע. כך או כך, התקפת השכחה הזמנית של חבר הכנסת הנכבד גרמה לו לספור ערבים על האוטובוס. לא זו בלבד שהוא ספר אותם, בסיום הנסיעה הוא התראיין לכלי תקשורת ישראלי ופלט בלי להתבלבל או לגמגם "האוטובוסים מלאים בערבים, לא הייתי רוצה שהבת שלי תיסע שם".
ולמה אמנזיה? כי הרי לא יתכן שמנהיג נכבד כמו ח"כ יוגב, שעטה על כתפו שלושה עלי גפן, שעמד בראש תנועת בני עקיבא, שכיהן כסגן ראש מועצת בנימין, שהיה יו"ר החברה לשיקום ולפיתוח הרובע היהודי, אדם שינק את קורות עם ישראל משד אימו, שמשפחתה של אשתו הגיעה ארצה אחרי ששרדו את זוועות השואה, שדווקא אדם כזה ישכח את החודשים הראשונים של שנת 1942.

חבר ועדת חוץ וביטחון, אל"מ (מיל'), ח"כ מטעם מפלגת הבית היהודי מוטי יוגב
כדי לנסות להחזיר בעדינות את זכרונו של האל"מ (מיל'), חשבתי לצטט שתי מובאות מיומנו של אחד, ויקטור קלמפרר, יהודי:
5 בפברואר, 1942, יום חמישי בערב: "...פורסם צו האוסר על יהודים לנסוע בחשמליות 'הכטוואגן', שבהן המשטח הקדמי אינו נפרד מפנים החשמלית, ובימי ראשון לנסוע בחשמליות בכלל..."
6 במרץ, 1942, יום שישי: "...היום פורסם האיסור על שימוש בחשמליות 'עקב חוסר המשמעת החוזר ונשנה של יהודים בחשמליות'. קדמו לכך בחודשים האחרונים: הגבלה למשטח הקדמי של החשמלית, איסור לנסוע בחשמליות 'הכטוואגן', איסור לנסוע באוטובוסים..."

כדי עוד קצת לעודד את תהליך ההזכרות, אומר לו שכאשר פוליטיקאים מבקשים לאסור על אדם לעלות על כלי תחבורה בגלל הגזע שלו הם הופכים את עצמם, וגם אותנו, אלה שהם מתיימרים להנהיג, לדברים שנשבענו שלא ישובו להתקיים. לעולם לא עוד, לא לנו ולא לאחרים. ללא הבדל דת, גזע ומין, נדרנו. לעולם לא עוד.

בטוחני ששתיה מרובה ומנוחה יחזירו למר יוגב את עשתונותיו, וזכרונו יתחיל לשוב אליו טיפין טיפין. אז גם יזכר ודאי בכרזה שהיתה תלויה אז ב1935 בסניף המפלגה שלא מזכירים את שמה בפרבר של העיר דרזדן, דלשצן שמו, ובה נכתב: "העולם חייב לראות שהאספסוף היהודי לא יכול לגרור אותנו למלחמה, ולהיווכח שאנחנו 'עם של אחים'".

החלמה מהירה, מר יוגב. החלמה מהירה.


4 תגובות:

אנונימי אמר/ה...

בלבול קטן -
אז זה היה נגד היהודים! יהודים - כן? שמו שמיים - נגד היהודים - עמו הנבחר של אדוני צבאות.
היום זה בסך הכל נגד ערבושים, כן? בסך הכל ערבצ'יקים.
איך אפשר להשוות?

AVshalom Bichcov אמר/ה...

מה שהאנונימי לפני אמר . בכלל טיפה כמו בכלכלה באמת שאין מה לעשות יש תפיסת הגוזרת לקחים אוניברסאלים מהשואה ויש כזאתי שלא.

אנונימי אמר/ה...

חבורה של שמאלנים צבועים, גם תל אביב יושבת על כפר ערבי לשעבר, כיבוש שטחים ששייכים לנו זה דבר שאין מה להתבייש בו, נוס על כך אני מציע לכם לבוא לבושים כשאר האדם ולהתנהג כשאר האדם ל"שטחים" ולראות שהדברים הם לא כמו שאתם חושבים, וערבים הם חלאות אדם, ונכון שלא כולם, אבל רובם המוחלט!
צאו מהסרט הדבילי שאתם נמצאים בו...
אני מקווה שיום יבוא ודעתכם תשתנה ותתחילו לרדת אל המציאות האמיתית..

בטטה אמר/ה...

זבלון אנונימי גזען ומושתן