7 במרץ 2013

הטוקבק הרשמי של פרופסור ארנון סופר

ממשלת ישראל מציגה: טוקבק
הפרופסור ארנון סופר הגיש דו"ח ובו שלושה חלקים, ארבעה נספחים, ועשרים ושניים סימני קריאה. למעשה, הז'אנר הספרותי של המסה הזו נוטה בניסוחיו ובהתלהמותו יותר לכיוון הטוקבק מאשר לצד הדו"ח המסכם של עבודה שבוצעה על ידי וועדה ממשלתית, אבל הוא בהחלט משקף את מטרת שולחו, שר הפנים הרב חבר הכנסת אלי ישי. הציטוטים מובאים כאן במרכאות ובכתב נטוי.

אד הומינום
עצם הבחירה בפרופסור סופר לעמוד בראש "צוות משימה לעצירת ההסתננות לישראל ולהרחקת אלה השוהים בישראל שלא כחוק" חרצה למעשה את גורלה של הוועדה האומללה הזו והצהירה יותר מאלף שופרות על המטרה של זה שמינה אותה. לא טובת הפליטים הנמלטים מארצם הבוערת עמדה מולו, לא שיפור תת התנאים בהם חיים מאות אלפי פליטים בתחומי שטח שיפוטו, לא דאגה לזכויות האדם של אלה שגורלם דומה היום לזה של עמו כשאלה נמלטו מאימת רצח העם שלהם. לא ולא. הבחירה בארנון סופר הצהירה ששמירת צביונה היהודי של מדינת ישראל עומד מעל כל חוק וכל מוסר אנושי.
"בידי הצטבר חומר רב על פעילות זדונית המתבצעת בידי קבוצה קנאית, העוינת את ישראל היהודית-הציונית וחותרת להפיכתה ל"מדינת כל אזרחיה" בכל האמצעים" כתב סופר אחרי פרסום המנשר של ארגון הימין אם תרצו על מרצים שמאלנים באוניברסיטת בן גוריון, "מדוע מתמהמה גירוש הזרים"? הוא שואל בשיר אהבה למיליציה הגזענית "השומר החדש" עוד ב2011, ואת הבדואים הוא מכנה "איום אסטרטגי" במסמך פוסט מורטם לוועדת גולדברג שם הוא גם קורא לשלטון הישראלי "דמוקרטיה אנרכית", ובדו"ח שפרסם בנושא הפליטים עוד ב2009 הוא כינה אותם "נושאי מחלות" וטען שהוא חושף בו את "שקר הפליטים" (כך במקור!). קל לראות, אם כן, מדוע שש הזרזיר ישי לפנות לעורב סופר.

אויבים מבית
לזכותו של סופר יש לציין כי הוא לא עוצר את עצמו, לא מנסה להתכסות ולו במעטה דק של פוליטיקלי קורקט, ומקיא את משנתו הגזענית על הנייר כאילו אין מוסר בעולם, או למעשה, כאילו אין עולם כלל מחוץ לחומות כתריאלבקה של המזרח התיכון. למשל, את דעתו על ארגוני זכויות האדם המסייעים לפליטים הוא מנסח כך: "...יש העושים זאת גם כחלק מהמאבק המתמשך נגד המדינה היהודית-ציונית, מדובר בארגונים בתוך ישראל וארגונים בינלאומיים אנטישמיים ואחרים ואולי גם מעורבות של אויבי ישראל כמו ארגוני טרור ומדינות טרור". ובהמשך הוא קורא גם "לבדוק אם מאחורי תיחכומים משפטיים אלו המעכבים טיפול ענייני וגם אסטרטגי בנושא, לא עומדים גופים אנטי ישראליים מובהקים, ו"החשש הוא שיש סיוע למסתננים מצד שונאי ישראל (איראן, אל-קעידה)" מאוחר יותר יקרא סופר גם לעצור אותם מראש. ארגוני זכויות האדם עשו יד אחת עם האנטישמיות העולמית והם עובדים יחד עם ארגוני טרור בין לאומיים להכות את המדינה הציונית. ועל כך נאמר: כלבתא, במטותא.

פרופסור לדמוגרפיה
מכיוון שמדובר בפרופסור אמריטוס שעשה קריירה בנושא הדמוגרפיה, אי אפשר לחשוד בו בסילוף נתונים דמוגרפים דווקא. ובכל זאת, כשקראתי את המשפט "בעוד שבעולם המפותח הריבוי הטבעי כיום שואף לאפס או שלילי, הרי בישראל הריבוי הטבעי הוא כדי 1.7% בשנה והאוכ' גדלה מהר" החלטתי לבדוק את הנתונים של הפרופסור המכובד. על פי ספר העובדות של הCIA לשנת 2012, באוסטרליה למשל, מדינה מפותחת לכל הדעות, שיעור גידול האוכלוסיה עומד על 1.126% לשנה. קפריסין עם 1.571%, אירלנד עם 1.11%, לוקסמבורג עם 1.13%, ועוד. ישראל, אגב, על פי אותו דו"ח עומדת עד 1.541%, אבל למה להתעכב על עובדות.
והוא ממשיך: "הגיעו הדברים לידי כך שישראל כיום המדינה הצפופה ביותר מכל מדינות העולם המערבי (ללא הנגב)". ובכן, שוב הלכתי לבדוק, הפעם בנתוני הבנק העולמי לשנת 2010, ומה אתם יודעים, גם כאן הפרופסור בוחר לעוות את הנתונים. ישראל ממוקמת במקום ה26 בעולם בצפיפות אוכלוסין, הרבה אחרי מונקו, מלטה, סנט מרטין (ההולנדית), קוריאה, הולנד ובלגיה. גם בלי הנגב (ולמה בשם האלוהים מתעלם הפרופסור מהנגב?) ישראל רחוקה מלהיות המדינה הצפופה במערב, אלא אם מונקו החליטה לעבור ליבשת אחרת.
ולמה לסלף ולהביא נתונים שקריים ומעוותים? הנה יוצא המרצע מן השק: "חובה עלינו להשאיר מקום בארץ צפופה זו ליהודי העולם [ההדגשה במקור] אשר מגיעים הנה ועוד יגיעו ויש לשמור על מרחבים פנויים גם למטרה קדושה זו ולכלכל בקפידה הכנסת אוכלוסיות אחרות". אז דמוגרפיה היא עניין של קדושה? מה לעזאזל מלמדים אותם שם באוניברסיטת חיפה?
בהמשך מביא סופר נתונים על לא-אזרחים הנמצאים בישראל. למרבה המזל, ישנה רשות האמונה על הטיפול באלה והיא נקראת "הרשות לאוכלוסין ולהגירה", היא גם מפרסמת דו"חות מפורטים עם מספרי הזרים הנמצאים בישראל בכל רגע נתון. אבל למה לקחת מספרים בדוקים, מעודכנים, ומהימנים אם אפשר להמציא כאלה? עפ"י הרשות המוסמכת נמצאים בישראל כ-150,000 זרים ללא אישור. סופר, לעומת זאת, גורס שמדובר בלפחות חצי מליון, וכי "ישנם גם אומדנים המעלים את המספר לכדי 650-750 אלף". צואת שוורים. למשל: הרשות קובעת שיש כ100,000 עובדים זרים חוקיים ולא חוקיים. סופר מחליט להכפיל את המספר הזה על סמך תחושה. באמת, הוא לא מספק שום צידוק לזה. לגבי מספר השב"חים הפלסטינים בישראל הוא מצטט את עצמו (ממש ככה) מ2004 וקובע את מספרם על 300,000 "ומספרים אלה גדלים כל הזמן". אבל מה, בישיבת הממשלה מה-25 לינואר 2010 הוצג המספר 25,000 שב"חים, בוועדה מקצועית של משרד הפנים לגבי ילדי העובדים הזרים מיולי 2010 מסר נציג המשטרה הערכה כי מדובר על "אלפים", ואפילו לפי נתוני הלשכה הפלסטינית לסטטיסטיקה מסוף חודש דצמבר 2012 מספר השב"חים הפלסטינים בישראלים עומד על 25,000. אז מנפחים את המספר פי 12, כי מי סופר.
הפרופסור לדמוגרפיה ממשיך וקובע כי "סביב ישראל, במרחק של כ-50 ק"מ מגבולותיה מתגוררים, נכון ל-2012 כ-20 מיליון בני אדם (כולם ערבים-מוסלמים)". לא ברור אם מדובר בעוד שקר מצד המלומד החיפאי או בבורות תהומית לגבי תחום עיסוקו, אבל כ-40% מאוכלוסיית לבנון הם נוצרים, כ-9% מאוכלוסיית מצריים הם נוצרים, מליוני בני אדם. מבחינת הדמוגרף המהולל - הערבים כולם מוסלמים.

התאבדות לאומית
"אם ישראל לא תסגור עצמה בחומות אדירות וגם תגן עליהן בחירוף נפש, ישראל היהודית ציונית-מערבית תתמסמס ותלך. היא תחוסל לא מפצצות ומלחמות אלא מעוד 500-100-50 אלף מהגרי אפריקה שישנו את הדמוגרפיה, הכלכלה והחברה בישראל, יביאו לאי-שקט חברתי קשה ולבריחה של כל החזקים ממנה! המסקנה ברורה כשלון בעצירת המסתננים לישראל כמוה כהתאבדות לאומית וכך יש לראות את הסוגיה כולה וחשיבות האתגר להלחם בה!"
אז הפחד הגדול ביותר של מר סופר הוא שחמישים אלף פליטים אפריקאים (שכבר נמצאים כאן) יביאו להתמוטטות המדינה ולבריחת מליוני הישראלים שמתגוררים כאן. ועל זה סבתא שלי היתה אומרת: נו, שויין. ישראל עמדה בקליטת אוכלוסיות חלשות וגדולות בהרבה מרוסיה ומאתיופיה ולא התמוטטה. ההבדל היחיד כאן הוא האלוהים של הפליטים שאינו מוצא חן בעיני מר סופר, וכאן קבור הכלב. מבלי להקל ראש בבעיה הכלכלית והתשתיתית העומדת בפני קליטת אלפי בני אדם כפי שנעשה בישראל בשנות התשעים, זה לא מעניין את מר סופר כהוא זה: הבעיה היחידה מבחינתו היא טוהר הגזע במדינת ישראל. התאבדות, הוא קורא לזה.

המלצות
הוועדה קובעת כי יש להשקיע משאבים רבים במניעת מעבר הפליטים לישראל, כולל "כללים ברורים לכל חייל ומפקד באשר להוראות ירי" וכי "יש להיות קשוחים במקרים הראשונים והשמועות תגענה עד למובילים בסיני וקהיר לאריתריאה או סודן". ובעברית: נירה בכמה פליטים, השאר יבינו לבד שאיתנו לא כדאי להתעסק. טוקבקיסט כבר אמרנו?
הוועדה ממשיכה וממליצה: "יש לגבש מדיניות ברורה לטיפול 'בארגוני הזכויות' (כיחידים או כקבוצות) הממתינים למסתננים המגיעים לגדרות... מניעת כניסה לשטחים רגישים, מעצר חתרנים ומסיתים [ההדגשה שלי], הקשחה כלפי גופי התקשורת המקומיים והבינלאומיים המתקרבים לגדר ולראות בכל אלה מטרד בעל חשיבות אסטרטגית ועל כן יש גם לבדוק אם אין כאן פעולות חתירה נגד מדינת ישראל"
ועוד הבלים חסרי בסיס כגון: "אנו מציעים לחזור ולבדוק את הגדרת סטטוס הנכנסים מסודן שהרי זו מדינת אויב, ואין פליטים ממדינות אויב (!) [סימן הקריאה בסוגריים במקור]"

בקשר לארגוני זכויות האדם קובע סופר "גיבוש הנחיות לגבי כניסה של גורמים שליליים אל המשמורות … בעקר להחמיר עם המדריכים את המסתננים כיצד להונות את הממסד הישראלי". מה זה להחמיר? את זה הוא משאיר לדמיון הקורא, כי מחנות מעצר המוניים כבר יש לנו.

מסתננים
נספח מספר שלוש של הדו"ח נכתב על ידי השופט בדימוס אריה שרעבי. מר שרעבי טוען כי "כל המרואיינים – המסתננים שרואיינו ע"י מפקדי הביקורת במתקן סהרונים לאחר שנתפסו הצהירו בפני המראיינים כי המניע היחיד להסתננות נבע מן הצורך לשפר את איכות חייהם ולמצוא עבודה בישראל" מהיכן הנתון הזה? לא מפורט. האם הוא נכון? ודאי שלא. מוקד א.ס.ף אוסף עדויות של פליטים שנמלטו מאימת המלחמה בארצם. האם "הצורך לשפר את איכות חייהם" כפי שמציין שרעבי כולל גם לשמור עליהם, אז אולי. אבל שרעבי חוטא לאמת, למשל במקרה של סוזנה, פליטה מדרפור: "כשהייתי בת 4, תקפו את העיר שגרתי בה , אחותי נהרגה הורי נעלמו ולא ידעתי מה קרה להם … בפעם האחרונה שנסענו לדרפור תקפו אותנו הג'נג'אוויד בשתיים עשרה בלילה, בתוך הכנסייה. הם תקפו עוד כמה כנסיות באזור והרבה מתו ונפגעו. אחר כך הם השליכו אותנו לכלא. הכלא היה של הממשלה, ששיתפה פעולה עם הג'נג'אוויד. הם קשרו לנו את הידיים והרגליים, כיסו לנו את העיניים והרביצו ונתנו מכות חשמל".
אבל הוא לא עוצר שם: "יושם אל לב, כי אין מחלוקת עובדתית ומשפטית שכל אלה אשר זכו להגנה קולקטיבית מכח היותם ילידי אריתריאה והנקראים "מבקשי מקלט" בלשון האו"ם, לא הוכרו ולא ביקשו להכיר בהם כפליטים [ההדגשה במקור] מכח אמנת הפליטים של האו"ם משנת 1951" האמנם? התנועה לחופש המידע ביקשה וקיבלה את הנתונים האמיתיים: בשנת 2011 הוגשו 3,211 בקשות מקלט, נערכו שישה דיונים, ואושרו רק שלוש מהן.
"לשון אחרת, לא בפליטים עסקינן אלא במהגרי עבודה לכל דבר ועניין … זאת ועוד, כל המסתננים (גברים ונשים) שהגיעו מאריתריאה, למשל, הינם בטווח הגילאים בין 20-40 שנה, דהיינו: בעלי יכולת לעבוד ולעסוק בכל עבודה, והם אינם מהססים להותיר מאחורי גבם את בני משפחתם נתונים ל"חסדי" המשטרים שם". כולם. בני עשרים עד ארבעים. כמו ארבעת הילדים בני 10-13 שנשלחו על ידי משפחתם לישראל.
קל להאמין לכבוד השופט בדימוס. קל ומסוכן. ה"הצביון היהודי" עליו הוא מדבר מקבל פנים אפלות מאוד עם הדו"ח עליו הוא חתום.

ענישה
צעד ראשון לקראת הפתרון, אליבא דסופר: "יש לעבור את מבחן הבג"ץ כנגד אירגוני הזכויות למיניהם כדי להניע את התהליך!!" [סימני הקריאה במקור] "מסתנן צריך לדעת מראש שבוודאות ממתינות לו 3 שנות מאסר מינימום בהסתננות לישראל". אחר כך, "יש לעקר את התמריץ הכלכלי … באופן שיבהיר להם שמדינת ישראל תקשה עליהם לנהל חיי כלכלה מסודרים וחופשיים ככל אזרח ותושב ישראל … אין כל צידוק לאפשר להם להתבולל ולהיטמע בקרבנו". "כך, למשל, קיימת הצעת חוק 'איסור הוצאה מישראל של כספי מסתנן … כך , למשל, בהצעת החוק שיזם ח"כ אופיר אקוניס נקבע כי ישראלי שיעסיק מסתננים צפוי לעונש מאסר או קנס כספי גבוה"

או"ם שמו"ם
"אסור להתבלבל, ביטחונה הלאומי של ישראל חשוב יותר מחתימה על ניירות שנחתמו באו"מ או באירופה ונמצאות לא רלבנטיות לאזור ולישראל במיוחדלא תמיד יש לקבל את עמדת האו"מ (אירופה + ארה"ב). מותר להשאיר חופש מחשבה והיגיון בנתוניה המיוחדים של ישראל". כי אמנות, הסכמים, משפט בינלאומי, כל אלה הם "ניירות" לא רלוונטים. אנחנו כאן העם הנבחר, עם סגולה, מורם מכל העמים. המלך צב צב מתהפך בביצתו.

תדמית ישראל בעולם
כמו כל גוף ממשלתי בישראל של שנת 2013, גם הוועדה לא פוסחת על החזית המרכזית במלחמה: התעמולה. כמו כל גוף ממשלתי בישראל של שנת 2013, גם הוועדה קוראת לתעמולה הזו "הסברה", וממליצה לתקצב את הסעיף הזה בחמישה מליון שקלים. על בסיס מה החישוב? לא מפורט, אבל הוא יכלול "הפעלת מערך תקשורת, הסברה, למסתננים שבדרך, לתושבי מדינות המוצא ומנהיגיהם, וגם הסברה לציבור הישראלי כדי שנוכל להתמודד ובהצלחה בחזית קשה זו – מול ביקורת מבפנים וזו הבינלאומית, מצד ידידים ומצד שונאים … עוד צריכה התקשורת ומנגנון ההסברה להדגיש את נכונות הממשלה לאמץ קו נחוש להשבת המהגרים לארצם אל מול המחאה הציבורית (של מיעוט זעום אך רעשני) ובינלאומי"

הצעה למודל פתרון בעיית המסתננים
"אין מקום במדינת ישראל לקבוצה אתנית/לאומית נוספת … יש לסלקם מישראל ברגישות" קובעת הוועדה. אבל איך? קודם כל, "יש למפות ולפקוד את כלל המסתננים מאריתריאה ומסודן, על פי אזורי מגורים והשתכנות ברחבי ישראל על מנת שנוכל לעדכן ולהתעדכן; מקומות ישיבתם של המסתננים בכל אחת מערי ושכונות ישראל, מספרם המדויק בכל אתר ואתר, על פי רשימה שמית, וחלוקה פנימית משפחתית ושבטית"
אחר כך, נציע להם הסדר (מודל שהיה ועזיבה בהסכמה או בקיצור: משו"ב), "כל מסתנן שיסכים להסדר כמשוחרר בערבות ובתנאים ויאפשר לו תפקוד לתקופה של 18-24 חודשים שלאחריה הוא יעזוב מרצון" ומי שלא? "מסתנן שלא יסכים להסדר ישהה במתקן המשמורת עד לעזיבתו את הארץ".
"המשתתפים במשו"ב יחתמו על מסמך שיכלול את תנאי המשו"ב והתחייבות קשיחה לעזוב מרצון בסוף התקופה בחזרה למדינתם, תוך הסכמה לחילוט ולהוצאה בכח בהתאם לתנאי ההסכמה מרצון". שיחדש. הוצאה בכח בהתאם לתנאי ההסכמה מרצון.
אבל נתחיל באלה שיסכימו להסדר המפוקפק הזה: הם יאלצו לשלם מיסים על עבודתם כמו כל אדם, ובנוסף 500 ש"ח לחודש כ"ערובה לעזיבתם", ועוד 100 ש"ח לחודש ל"כיסוי הוצאות מנהליות כדי להבהיר כי מדובר בהטבה הניתנת למשתתפים לפנים משורת הדין. אם יישארו עודפים מכספים אלו הם יועברו למימון מתקני המשמורת" ניקח מכם את מעט הכסף שאתם מרוויחים, מציעה בנדיבות הוועדה, זו הטבה, אתם מבינים. הטבה. עוד שיחדש. אבל זה לא הכל, לא זה לא הכל: בנוסף לכספים שתגבה המנהלת, על הפליטים לשלם עוד "פרמיית ביטוח בריאות". לא בשביל העובדים כמובן, אלא בשביל לכסות "את הוצאות הבריאות של כלל אוכלוסיית המסתננים … כדרישה מוסרית של ערבות הדדית בקרב קהילת המסתננים" דרישה מוסרית. ועוד, עוד שיחדש. כבר אי אפשר לדעת אם זה 1984 או 1938. "מדובר בחסכון של עשרות מיליוני ש"ח בשנה" מרגיע הדו"ח. כבשת הרש.
כל עבירה כמו אי דיווח על שכר תגרום להעברת הפליט ל"מתקן". למנהלת תהיה גם סמכות "להחליט על הוצאתו לאלתר מן המדינה מכח הסכמתו, וכן על חילוט מלא או חלקי של הכספים שהופקדו עבורו ושלילה מלאה או חלקית של מענק העזיבה מרצון". עבדת? יופי, תביא את הכסף שהרווחת, אתה הולך הביתה.
חישוב זריז מראה שאם פליט משלם למנהל כל חודש כ-700 ש"ח (בהנחה שמס הבריאות יעמוד על כ-100 ש"ח), כעבור 24 חודשים הסכום עומד על כ-16,800 ש"ח. המדינה לעומת זאת מבטיחה לו $1000 כאשר הוא יגורש ממנה, ואת השאר היא פשוט תיקח לו. מדינת ישראל כארגון פשע.
ומה עם אלה שלא יסכימו לתכנית הסחיטה הזו? או - "אין ספק שהעסקתם של מסתננים אלה בתוך המתקן או בסמוך לו והקניית מוסר עבודה והכשרה בתחומים שונים עדיפה על פני ישיבתם במתקן באפס מעשה". בואו נעביד אותם. תשלום? זה לחלשים.

מחנה ריכוז
בהתאם ללשון הישירה אותה נוקטת הוועדה, היא גם לא תמיד מנסה, או לא תמיד מצליחה לנקות את עצמה כאשר היא מדברת על "מתקני השהייה". למשל, הוועדה מדברת על הצורך "לרכז
[ההדגשה שלי]
את כל המסתננים השוהים בשכונות ובערי ישראל" לרכז, לא טעיתם. איפה? "מקום ריכוז [ההדגשה שלי]  שכזה יכול ויהיה במתקני שהייה ומשמורת שבסהרונים". לפחות הפסקנו לדבר על מחנות שהייה ומדברים סוף סוף על מחנות ריכוז.


בושה
הדו"ח הזה הוא בושה בהרבה מאוד רמות. הוא מסולף, הוא מטעה, הוא מעוות, והוא פשוט משקר. הוא דו"ח שנולד בחטא אצל שר הפנים הגזען ביותר שידעה המדינה עד כה, והוא דו"ח שראוי שלא היה מקבל את חותמת הכשרות של מדינת ישראל. סופר מודאג מהעובדה שהפליטים "פוגעים בתדמיתה של מדינת ישראל בעולם". וכאן אני חייב להסכים איתו: הפליטים מוציאים ממדינת ישראל את כל העליונות הגזעית שחשים אנשים כמו מר סופר, את כל הגזענות שמערך התעמולה הישראלי מנסה להסתיר עם האפרטהייד המשתולל, התקיפות הגזעניות ברחובות, ורדיפת כל מי שאינו יהודי. הפליטים מורידים את המסכה של המוסר היהודי שאנחנו אוהבים כל כך להתגאות בו, והפנים המתגלות מתחתיה הן פניו של פרופסור ארנון סופר, טוקבקיסט מטעם מדינת ישראל.15 תגובות:

אנונימי אמר/ה...

איך ניתן למצוא קשור לפרסום של תוכן הדו"ח במלואו או תקציר שלו? תודה.

Gilad אמר/ה...

אנן קורא אדוק של הבלוג הזה ובמקרה גם מכיר את יואל זילברמן, מקים ארגון השומר החדש.
החזון של יואל (ושל הארגון, עד כמה שידוע לי) הוא של חברה ערכית המבוססת על ערבות הדדית ועזרה לזולת. לאחר שגדל קרוב לקרקע ושירת ביחידה אולטרא־קרבית, החליט יואל שהדרך להילחם באלימות הגניבות החקלאיות היא בעזרת עוד אלימות.
נכון, ארגון השומר מטפל בסימפטום ולא בבעייה ונכון שכל הסיפור נראה מהצד כהפניית אצבע קולקטיבית כלפי המגזר הערבי. אבל גזענות באמת שאין כאן. יש כאן אולי התעסקות בטפל, אולי טיפה יותר מדי קיטש לאומני אבל בטח לא הבדלה בין דם לדם. יואל בחור טוב והלב שלו במקום הנכון, אם אפשר להאשים אותו במשהו זה יהיה אולי בתמימות.

אנונימי אמר/ה...

מזעזע ומעורר בחילה.

אנונימי אמר/ה...

הדו"ח במלואו (מסמך וורד)
http://bit.ly/YcmE3G

Nir Hayat אמר/ה...

פאשיזם אמרנו ?

Dansky אמר/ה...

כתוב מעולה!
קראתי את הפוסט במלואו, למרות הגועל שמעלה בי סופר...

אורי אמר/ה...

"בעוד שבעולם המפותח הריבוי הטבעי כיום שואף לאפס או שלילי, הרי בישראל הריבוי הטבעי הוא כדי 1.7% בשנה והאוכ' גדלה מהר" החלטתי לבדוק את הנתונים של הפרופסור המכובד. על פי ספר העובדות של הCIA לשנת 2012, באוסטרליה למשל, מדינה מפותחת לכל הדעות, שיעור גידול האוכלוסיה עומד על 1.126% לשנה. קפריסין עם 1.571%, אירלנד עם 1.11%, לוקסמבורג עם 1.13%, ועוד. ישראל, אגב, על פי אותו דו"ח עומדת עד 1.541%, אבל למה להתעכב על עובדות.

גידול אוכלוסייה זה לא ריבוי טבעי.
ריבוי טבעי הוא מלידות וגידול אוכלוסייה מושפע ממאזן הגירה.

מרטין אמר/ה...

כן, אה? אין פה גזענות, זה הכל במסגרת שיפור השירות. כמו בקווי האפרטהייד. זה רק נראה ככה מרחוק. כשמסתכלים מקרוב רואים חבורת חמומי מוח שהחליטו לקחת את החוק לידיים ולעשות את העבודה של המשטרה.

כן, נתוני הפענוח בעבירות רכוש של המשטרה מדברים בעד עצמם (שואפים ל-0, אבל מכיוון המינוס) ועדיין, משום מה המחשבה של עוד מיליציות חמושות של אנשים שחושבים שפרשת דרומי היא קנה מידה או דוגמא להגנה עצמית בעיקר מפחידה אותי.

דרך המלך לפתרון הבעיה היא להפסיק להצביע לימין ובפרט לביבי ולדרוש שהמשטרה תעשה את עבודתה, במקום, למשל, לדכא מחאות או פלסטינים. אגב, מה הייתם אומרים על ארגון של פלסטינים שמתחמש כדי להגן מפני הגניבות הרבות של אדמות, בקר, רכוש ותקיפות חוזרות ונשנות של פלסטינים על ידי מתנחלים, למשל?

אנונימי אמר/ה...

http://www.prb.org/DataFinder/Topic/Rankings.aspx?ind=16&fmt=16&tf=3&loc=249,250,251,252,253,254,34227,255,257,258,259,260,261,262,263,264,265,266,267,268,269,270,271,272,274,275,276,277,278,279,280,281,282,283,284,285,286,287,288,289,290,291,292,294,295,296,297,298,299,300,301,302,304,305,306,307,308,311,312,315,316,317,318,319,320,321,322,324,325,326,327,328,329,330,331,332,333,334,336,337,338,339,340,342,343,344,345,346,347,348,349,350,351,352,353,354,358,359,360,361,362,363,364,365,366,367,368,369,370,371,372,373,374,375,377,378,379,380,381,382,383,384,385,386,387,388,389,390,392,393,394,395,396,397,398,399,400,401,402,404,405,406,407,408,409,410,411,415,416,417,418,419,420,421,422,423,424,425,427,428,429,430,431,432,433,434,435,437,438,439,440,441,442,443,444,445,446,448,449,450,451,452,453,454,455,456,457,458,459,460,461,462,464,465,466,467,468,469,470,471,472,473,474,475,476,477,478,479,480&sortBy=value

אורי אמר/ה...

זה ריבוי טבעי.

http://www.prb.org/DataFinder/Topic/Rankings.aspx?ind=17&loc=249,250,251,252,253,254,34227,255,257,258,259,260,261,262,263,264,265,266,267,268,269,270,271,272,274,275,276,277,278,279,280,281,282,283,284,285,286,287,288,289,290,291,292,294,295,296,297,298,299,300,301,302,304,305,306,307,308,311,312,315,316,317,318,319,320,321,322,324,325,326,327,328,329,330,331,332,333,334,336,337,338,339,340,342,343,344,345,346,347,348,349,350,351,352,353,354,358,359,360,361,362,363,364,365,366,367,368,369,370,371,372,373,374,375,377,378,379,380,381,382,383,384,385,386,387,388,389,390,392,393,394,395,396,397,398,399,400,401,402,404,405,406,407,408,409,410,411,415,416,417,418,419,420,421,422,423,424,425,427,428,429,430,431,432,433,434,435,437,438,439,440,441,442,443,444,445,446,448,449,450,451,452,453,454,455,456,457,458,459,460,461,462,464,465,466,467,468,469,470,471,472,473,474,475,476,477,478,479,480

אנונימי אמר/ה...

מדינת ישראל קלטה עשרות אלפי פליטים אפריקאים מכוח חוק השבות, החל מאמצע שנות השמונים ועד ימינו האלו.
אמנם הפליטים הללו קיבלו סל קליטה מלא וחוץ ממנו הושקעו בקליטתם מאות מיליוני שקלים ע"ח הציבור, ובכל זאת הם טוענים שהקליטה שלהם הייתה בעייתית.
גם היום, כשלפליטים האפריקאים יש נציגים ונציגות בכנסת, אנחנו מוסיפים לשמוע על הכשלים והליקויים בתהליכי הקליטה וההתאמה שלהם וסביר להניח שגם בעוד עשרים שנה, נמשיך ונתמודד עם טענות כאלו.

לכן, מוטב למדינת ישראל ולאזרחיה, להתעלם מהצוחות של השמאל הפסיכדאלי ולהותיר את הצרות, הטענות והקישקושים , מאחורי גדרות גבוהות וקטלניות, כיוון שחוסר התאמתה לקליטת פליטים כאלו , כבר הוכחה בעליל ואין צורך לחזור על טעויות שכבר נעשו ביד רחבה.

אנונימי אמר/ה...

אחלה פוסט השיג את התוצאה שלשמו נכתב, ״לחכימה ברמיזא״

פטם אמר/ה...

אשמח לדעת למה אתה מתכוון כשאתה מדבר על מוסר. אוניברסלי. ומאיזו נקודת מבט?
ומהי "נקודת מבט אוניברסלית" אם לא פאשיזם או ניסיון שלך להשיג "רווח פולני" של חשיבות עצמית\תחושת שליטה.
איזה אינטרס (במובן הרחב. לא רק כלכלי - אני מוכן לקבל גם אינטרסים מוסריים רציונליים) יש לאזרח ישראלי לשלם מסים ולשרת בצבא אם כל אפריקאי שנקרה לאזור זכאי לביטוח בריאות, ביטוח לאומי ותנאים סוציאליים על חשבונו ומבלי להיות מחוייב לדבר?

יש 7 מיליארד בני אדם על הכוכב הזה. האם אתה עוסק במחשבותיך בשאלות פרקטיות כמו כיצד מפתחים טכנולוגיה שתאפשר להם להתקיים כאן, או שמא אתה עסוק רק בלהטיף לנו מה מוסרי או לא מוסרי לעשות?
אתה לוקח בחשבון נתונים מספריים ומודלים של היתכנות או מתחשב רק בחמה הצדקנית-דתית הבוערת בך?
אולי יש לך פיקסציית שואה כי קרובים שלך נשרפו באושוויץ ואתה מנסה לפתור אותו פסיכולוגית?
קצת כמו מישהו שאיבד קרוב בתאונת דרכים ויוצא למאבק מוסרי באנשים שנוהגים מהר?

כל אחד ודרכו להעניק לחייו משמעות. בעיני אתה צדקן דביל שמסוכן לחברה. "אייכמן קטן" כהגדרתה של חנה ארנדט. אדם שמאמין שהרגשות האי-רציונלים שבוקעים לו מהאמיגדלה אמת מוחלטת הם. דבק בהם ללא סייג או ביקורת ומוביל את כולנו לטרגדיה.

הנה לך טוקבק.

נעם אמר/ה...

נסיון יפה, מר סופר

אנונימי אמר/ה...

כותב המאמר, מתחת ל 2 ילדים למשפחה זה אכן גידול שלילי, כלומר מתחת לאפס. אם כל זוג יביא רק שניים, אז הריבוי יהיה על אפס. מעל לשניים זה גידול חיובי.