2 במרץ 2013

וורנר גולדברג

מערכת התעמולה הנציונל סוציאליסטית היתה אחד הגופים המרכזיים והמתוקצבים יותר ע"י השלטון. מליוני מארקים הושקעו ב"משרד התעמולה והשכלת העם" בראשות ד"ר גבלס, והוא שלט שליטה מוחלטת בתקשורת הכתובה והאלקטרונית בגרמניה ובשטחים שנכבשו על ידה. אבל, כמו בכל מנגנון, גם למכונת התעמולה הזו היו תקלות, ואחת המביכות יותר שבהן היתה קשורה לוורנר גולדברג.
זמן לא רב אחרי הפלישה הגרמנית לפולין בספטמבר 1939 התפרסם תצלום במהדורת יום ראשון של העיתון "ברלינר טאגבלט" עם הכיתוב "החייל הגרמני האידיאלי". התמונה צולמה על ידי צלם צבאי בפולין והופיעה מאוחר יותר גם על כרזות גיוס רשמיות של הצבא הגרמני. 
וורנר גולדברג, החייל הגרמני האידיאלי
הבעיה היחידה עם התמונה הזו היתה שאביו של וורנר גולדברג היה יהודי, מה שהפך את החייל האידיאלי של הצבא הגרמני - למישלינגה (בן תערובת, על פי תורת הגזע). אסור להשוות, אבל אפשר רק לתאר מה היה קורה אם גם אז היה פייסבוק.
תגובה 1:

אורי ארליך אמר/ה...

בבוקר מצעד הגאווה האחרון בירושלים נצבעו אותיות השלט המקדם פני הבאים לבירה בצבעי הגאווה. האותיות נצבעו חיש מהר, אתרי האינטרנט פירסמו כי המשטרה מחפשת אחר העבריינים, אבך משרד החוץ מיהר להפיץ את התמונה הצבעונית תחת כותרת בסגנון - ירושלים מברכת את מצעד הגאווה.