3 בינואר 2013

פוגרום יהודי בג'אלוד


אתמול התרחשה בכפר ג'אלוד הסמוך לשכם סצנה שכאילו נלקחה מימיו האפלים של בוגדן חמלניצקי. עשרות מתנחלים פשטו על הכפר תוך ניפוץ שמשות והכאת התושבים הפלסטינים, פוגעים בטירופם גם בפעוט בן 4 שנפצע בראשו.

פארח עבאד, הילד שנפצע בראשו מאלימות המתנחלים
התמונה באדיבות רועי שרון ומתפרסמת פה ברשות, אין לפרסם אותה במקום אחר ללא רשותו המפורשת.
האלימות כאן היתה ידועה מראש: קיני הנחשים הנקראים "אש קודש" ו"מצפה אחיה" נבנו בחסות המדינה על אדמות הכפר, ותושביהם משתלטים על עוד ועוד מהשטחים שלו במשך שנים. אחד מתושבי ההתנחלות, צבי סטרוק, הורשע בהתעללות קשה  בנער פלסטיני בן 15. סטרוק וחבריו הפשיטו את הנער, שפכו עליו נוזל שכנראה היה נפט, והותירו אותו עירום בשדה. נזכיר כי בין תומכיו של סטרוק אפשר למנות את דב ליאור, חיים דרוקמן, וחבר הכנסת אריה אלדד.
בעקבות עתירה שהגיש הארגון רבנים לזכויות אדם לבג"צ הוציא אלוף פיקוד מרכז - הסמכות המשפטית הגבוהה בשטחי הכיבוש - צו שטח סגור לישראלים על השטח השייך לפאוזי אברהים, ועוד צו הסוגר את השטח גם בפני מר אברהים, שיידרש לתיאום מול צה"ל כשיבקש להכנס אליו. כאשר ביקש אברהים לחרוש את השטח שלו, הגיעו עשרות מתנחלים - כולל נשים וילדים - ומנעו ממנו לעשות כן. הם גילגלו צמיגים בוערים לתוך השדה, עמדו מול הטרקטורים והתפרעו, בעוד חלק מחיילי המילואים תומכים בהם ומנסים לעצור כוחות צבא אחרים שנמצאו במקום ושניסו לפנות את המתנחלים. עדויות של מתנחלים מספרות על חיילים שצעקו "אנחנו עם אחד", "תסתכלו על מי אתם יורים", וכיוב'.
אפשר רק לדמיין מה היה קורה לו התהפכו היוצרות ופלסטינים היו נכנסים להתנחלות. 
בתמונה: מתנחלים שהגיעו לתקוף את בעלי הקרקע בג'אלוד. מסומנים ילדים ופעוטות
צילום: רבנים למען זכויות אדם
וזה לא נגמר שם.
אחרי שהצבא הצליח להרחיק את המתנחלים והעבודות הסתיימו, הגיעו כמה עשרות מתנחלים לג׳אלוד 15 לפי עדותם, 40 לפי עדות אחרת, ו50 על פי עדות שלישית, והחלו להתפרע במזרח הכפר. הם השליכו אבנים, השחיתו מכוניות וניפצו שמשות. המתנחלים לא הסתפקו בפגיעות ברכוש ותקפו פעוט, את אביו, ואת דודו, עד שנזקקו לפינוי ולטיפול רפואי.***
המקרה הזה אינו היוצא מן הכלל. כמעט מדי יום מגיעים דיווחים על אלימות פיזית של מתנחלים כלפי פלסטינים, לפעמים בתמיכה אקטיבית של הצבא שמוזעק להגן על המתנחלים התוקפים, לפעמים בעידודו הפסיבי: חיילים עומדים מנגד בשעה שמתנחלים פוגעים בגוף וברכוש פלסטיניים. רק לפעמים - ואלה היוצאים מן הכלל - הצבא מחליט להגן על הפלסטינים מפני האלימות המופנית כלפיהם.
המתנחלים, שממשיכים לשחק משחק כפול של אזרחים תמימים מצד אחד ופורעים אלימים מצד שני - הפכו עצמם לחלק מהכוח התוקף. כפי שאפשר לראות בתמונה למעלה, הם אינם מתביישים לשתף את ילדיהם בפעולות הטרור שהם מבצעים בניגוד לכל חוק או מוסר. למען הסר ספק, פגיעה באזרחים באשר הם אזרחים היא טרור, ויש לעשות הכל כדי למנוע אותה. הבעיה מתחילה כאשר הקו המפריד בין אזרחים, חיילים ופושעים מיטשטש כל כך עד שאי אפשר יותר לדעת מה מותר ומה אסור. הפתרון היחיד הוא לסיים את הלימבו של הכיבוש הישראלי, בו יש חוק צבאי לחלק מהאוכלוסיה וחוק אזרחי לחלק אחר, בו יש עליונים ונחותים, אדונים ומשרתים.
כדי שיהיה פה צדק, מצרך כל כך נדיר באזור שלנו, יש לסיים את הכיבוש. בין אם במדינה אחת שבה יפונו רוב ההתנחלויות ויסתיימו השלטון הצבאי והדיכוי של העם הפלסטיני, ובין אם בהיעדר חזון, יפונו כל ההתנחלויות והשטח יוחזר לעם הפלסטיני בשלמותו. כך או כך, הכיבוש הזה חייב להסתיים.2 comments:

איתמר אמר/ה...

שכחת למנות בין תומכיו של צביקי סטרוק, את אימו, גאוות זכויות האדם (ביש"ע), אורית סטרוק

רחביה ברמן אמר/ה...

אם תהיה מדינה אחת לא יהיה צורך, ואף לא אפשרות, לפנות התנחלויות. למעשה, הדרך היחידה למכור לרוב היהודי מדינה אחת היא שזה מייתר את הפינוי.