26 בדצמבר 2012

חגי הדס שיקר

חגי הדס נתפס בשקר. זה לא היה שקר קטן וזניח, אלא שקר בוטה שנועד להטעות את הציבור כחלק מקנוניה של נוכל סדרתי בשם אריק קליין שמטרתה היתה ליטול את כספם של משקיעים ישראלים. זה האיש שראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, בחר להעמיד בראש מנגנון שתפקידו "לטפל בבעיית המסתננים" בניגוד לחוק הבינלאומי ולנורמות המוסר האנושיות הבסיסיות.
בואו נחזור אחורה לקיץ 2009, אז הכריזו אריק קליין, עבריין מרמה סדרתי, וגבי פיקר, רופא שיניים המקורב לבנימין נתניהו שהוזכר גם על ידי אלדד יניב באותו עניין, על רכישה של חברת "לייף קיפר" שהקימו זמן קצר לפני כן. החברה פיתחה לכאורה מדבקה מהפכנית שאמורה היתה לזהות התקפי לב חצי שעה לפני שהם קורים. החברה, לטענת קליין ופיקר, נמכרה לחברת MSI הטיוואנית לפי שווי אסטרונומי של כמיליארד דולר. הכל היה עובר בשקט אלמלא כמה עיתונאים שעשו את מה שהם אמורים לעשות, והחלו לפרום את רשת השקרים שטוו השניים. אחסוך מכם את פרטי הפרטים של ההונאה, רק אציין שלא צריך להיות עילוי עסקי כדי לחשוד כשמגיע אליך נוכל סדרתי שהשתחרר מהכלא זמן קצר לפני כן וטוען שהמציא משהו שהטכנולוגיה לפיתוחו עתידנית לעומת הציוד הקיים היום.
ומה עשה חגי הדס? הוא התמנה לחבר דירקטוריון בחברה המפוקפקת הזו. מה עוד הוא עשה? הוא שיקר לעיתונאים ששאלו אותו לגבי אמיתות ההמצאה, ואמר "ראיתי את המדבקה ובדקתי אותה על עצמי. ראיתי אותה נבחנת גם על אחרים, כולל הטלפון הסלולרי שלי", אמר בהזדמנות אחת. בהזדמנות אחרת הגדיל והסביר: "ניסיתי את המוצר בעצמי, וראיתי שהוא מסוגל למדוד הבדלים ברמת הסוכר לפני ואחרי שתייה, וגם לשדר את הדברים לסלולרי האישי שלי. הוא משתמש בננו טכנולוגיה בעוד אחרים עבדו בלייזר. הוא מסדר אחרת את האלקטרונים באופן מאוד דחוס". כמובן שההסבר המדעי הזה מופרך כמעט כמו מאות המליונים שהוא שווה לכאורה, שהמדבקה לא היתה קיימת בשום שלב, לא עבדה לא על הדס ולא על אחרים, והמקסימום שרץ על הטלפון שלו היא אפליקציית דמה עם מספרים אקראיים שנועדה להוליך שולל את התקשורת ואת הציבור. "MSI עמדה בכל מה שהיא התחייבה" המשיך ושיקר הדס. לגבי אישור FDA, טען: "ראיתי את האישור הזה ואת כל האישורים. ראיתי את החוזה החתום שכלל העברת מקדמה. אני יודע בוודאות שאכן עברה מקדמה". כשנשאל מדוע הכחישו בMSI את עצם קיום העסקה, לא התבלבל וענה "יכול להיות שהם הכחישו. יש להם כמה סניפים ולא כל אחד יודע לגבי כל העסקות. הם ביקשו להיות בפרופיל נמוך, וכך ננהג". נציין כי MSI הכחישו שביקשו משהו מהחברה הישראלית, והבהירו כי אין ולא היה להם קשר לעניין. הועלו כמה סברות לגבי המניעים מאחורי התרמית, כיוון אחד שאף נחקר על ידי המשטרה הוא כי בכירי החברה השתמשו בה להלבנת הון שמקורו בקונגו בקנה מידה גדול.

חגי הדס
 כן, חגי הדס שיקר. הוא טען שראה אישור FDA - שלא היה ולא נברא. הוא טען שהמוצר שברשותו משתמש בננו טכנולוגיה ומסדר אלקטרונים באופן מאוד דחוס - הסבר שאפילו להדיוט מהרחוב נשמע מופרך ושקרי. הוא טען שMSI "עמדה בכל מה שהתחייבה" וציין שההתחייבות כללה העברת מקדמה - שלא עברה, ובכלל MSI לא היתה צד בעניין. הוא טען שMSI ביקשו להיות בפרופיל נמוך - דבר שהוכחש מכל וכל על ידי החברה הטיוואנית, מכיוון שכל המשא ומתן עם "לייף קיפר" היה פרי דמיונם של המעורבים. לכן אפשר לומר בלא חשש כי מי שהיה דירקטור באותה תקופה אצל הטייקון שלמה שמלצר - שיקר. האדם שנבחר באופן אישי על ידי ראש ממשלת ישראל לייצג את המדינה במשא ומתן לשחרור גלעד שליט - שיקר. האדם שנבחר באופן אישי על ידי ראש ממשלת ישראל למצוא דרכים לגרש את עשרות אלפי פליטי החרב שהגיעו לישראל בחיפוש אחר מקלט מזוועות ארצם - שיקר.
כשאומרים לנו שזה בסדר שאפילו היום כלואים כ-2600 מבקשי מקלט בבתי כלא בדרום הארץ - משקרים לנו. בעוד כמה חודשים, כשיגידו לנו שבניגוד לחוק הבינלאומי אפשר לגרש את הפליטים בחזרה לתופת ממנה הגיעו, בעקבות עסקת שוחד סיבובית עם אחת ממדינות אפריקה שרקם פקיד המוסד הדס - ישקרו לנו.

העובדה שאדם כמו הדס, שכבר נתפס בשקר אחד לפחות בהתנהלותו מול הציבור, נבחר על ידי ראש הממשלה לעסוק בדיני נפשות - מספרת על כוונותיו של האחרון כלפי הפתרון שהוא מחפש לעשרות אלפי הפליטים הנמצאים בישראל יותר מאלף הצהרות נבובות לעיתונות.


3 תגובות:

zdanielz אמר/ה...

לא שיש לי משהו בעד חגי הדס, אבל בהחלט יתכן שאותו מר אריק קליין פשוט הציג לו מסמכים מפוברקים, תכנת את האפליקציה שתראה כאילו היא פועלת וכו'... כלומר, יתכן שחגי הדס פשוט פתי ואידיוט, ולאו דווקא שיקר.
(לאריק קליין היה כל אינטרס לשכנע אדם עם נוכחות ציבורית כמו חגי הדס להיות דירקטור אצלו).

בקיצור, נקודה למחשבה (ושוב, אין לי שום יחס לחגי הדס)

אנונימי אמר/ה...

נניח שהדס הולך שולל. עדיין, הוא שיקר במצח נחושה אם אמר שראה אישור FDA, כשאישור כזה אינו קיים. ולמה שאדם הגון, אפילו פתי, ישקר בצורה כזו?

נעם אמר/ה...

אתה צודק, ולכן לא טענתי שהדס היה שותף להונאה. מה שכן טענתי הוא שהדס שיקר: למשל בנושא אישור FDA, יש רק שתי אפשרויות - או שיש או שאין. הדס טען שיש, במציאות אין. או למשל בנושא המקדמה של החברה הטיוואנית: או שהועברה מקדמה או שלא הועברה מקדמה. הדס טען שכן, במציאות זה לא קרה. וכן הלאה.
הייתי רוצה להאמין שהוא היה קרבן של נוכל כמו קליין, אבל זה לא משנה את העובדה שהוא שיקר לתקשורת בשאלות מאוד ברורות, ובידיעה שמה שהוא אומר הוא לא אמת.
בקשר לפתי ואדיוט - זה האדם שעל פי מקורות זרים היה אחראי לבניין הכח במוסד, מה שמקרין רע מאוד על הארגון, ועל ראש הממשלה שבחר בו שוב ושוב לייצג את המדינה בפרוייקטים בעלי חשיבות לאומית.