2 באוקטובר 2012

הון סיכון


כל מי שמנסה להתחקות אחרי מימון ארגוני הימין נתקל לא אחת בשם NGN Capital. על פניו נראה שזוהי רק עוד חוליה בשרשרת ארגוני הידידים האין סופיים של מתנחלי הגדה המערבית, ארגונים המקבלים פטור ממס על התרומות ומעבירים את הכסף לעמותות מתנחלים, אבל המקרה של NGN מעניין הרבה יותר: הקרן הזו אכן שימשה צינור כספים מתורמים אמריקאים למיליציות ישראליות חמושות, אבל המייסד שלה והעומד בראשה הוא לא אחר מידידו הקרוב של ראש ממשלת ישראל. קרוב מספיק כדי שנתניהו יקח אותו ואת שלדון אדלסון, מאהב כלכלי נוסף, לצפות בו מביך את ישראל באו"ם.
קן אברמוביץ', ידיד
במשרדי NGN Capital יושב ארגון בשם "The Israel Independence Fund" - "הקרן לעצמאות ישראל". בדירקטוריון הקרן לעצמאות ישראל יושב קן אברמוביץ', יו"ר קרן ההשקעות וחבר יקר של נתניהו. הבעלים אותם בעלים והכתובת אותה כתובת
צילום מסך מאתר הקרן לעצמאות ישראל עם הכתובת של קרן ההשקעות האמריקנית

ואת מי מממן הארגון הזה? או - אני שמח ששאלתם - הרשימה לא תאכזב:
הוא מממן את "משמרת ישע" (שמה הרשמי הוא 24 משמרות, ע"ר 580356814) - ארגון המאמן ומחמש מתנחלים ואזרחים זרים הבאים להתנדב בהתנחלויות בשיטות של "מיגור טרור" (כך במקור), ואשר בראשו עומד כהניסט ותיק שהיה חבר בליגה להגנה יהודית ונבחר גם למרכז הליכוד מטעם מנהיגות יהודית של פייגלין. לטענת לוחמים בגדוד 9306, הארגון חימש אותם (כן, את לוחמי צה"ל) במהלך מבצע עופרת יצוקה, ואז תבע אחד מהם כדי לקבל את הציוד חזרה. אולי מעניין להזכיר שארגונו של כהנא נחשב ארגון טרור בארה"ב, לכן העברת מימון לעמותה המנוהלת ע"י חבר לשעבר בארגון הטרור וקבלת פטור ממס על התרומה עלולה להרים כמה גבות.

הוא מממן גם את "רגבים", שמצהירה על עצמה כ"שומרת על אדמת הלאום". ממי שומרת? מערבים כמובן! היא עותרת למען גרוש בדואים בנגב, מקדמת תוכניות טרנספר בתחומי ישראל ובגדה המערבית תוך נסיונות השפעה על ניסוח תכנית פראוור הידועה לשמצה ובאמצעים משפטיים ואחרים. רגבים מקבלת תקציב של מאות אלפי שקלים גם מהמדינה דרך (למשל) המועצה האזורית מטה בנימין.

הוא מממן גם את "השומר החדש" - מיליציה חמושה של לאומנים יהודיים המקבלת תמיכה אדירה ממוסדות המדינה כולל (בין השאר) תקצוב של 15 מליון שקלים ממשרדו המדולדל של סילבן שלום. בין שלל מעלליו, הכוללים ניקוב צמיגי רכבים בבעלות ערבית, עידוד "עבודה עברית" (שם קוד מכובד להדרה מקצועית על בסיס גזע), ועוד ועוד.

הוא מממן גם את "ישיבת ההסדר נצרת עלית" שמטרתה המוצהרת היא "חיזוק הרוב היהודי המדלדל בעיר" ו"מתן עוגן יהודי לעיר המפחדת מעתידה".

הוא מממן את ההתנחלות "משכיות" ששמה נקשר לפעולות אלימות נגד פלסטינים באזור כולל איומים ברצח, גידור בית פלסטיני כך שהגישה אליו וממנו נחסמה לחלוטין, תקיפה של נשים מכפר סמוך ועוד מעשי נבלה רבים.
הוא מממן ארגונים נוספים, כולם באותה הרוח.

ומי יושב בהנהלת הקרן לעצמאות ישראל פרט לידידו של נתניהו? גיסתו של הראש, דפני נתניהו - הרי הכל נשאר במשפחה; דירקטור בולט נוסף היה יעקב עמידרור שכחודשיים לאחר שנבחר ליועץ לבטחון לאומי של נתניהו התפטר מתפקידו בקרן; נחי אייל - מנכ"ל הפורום המשפטי למען ארץ ישראל; מור אלטשולר - כן, זו שהרביצה ליריב אופנהיימר; אהרון פולבר שתא הדואר שלו בכפר ורדים הוא זה שמתנוסס ככתובת הישראלית של הקרן; מאושיות ההייטק הישראלי שלמה קליש; יו"ר האגודה לזכות הציבור לדעת אלי פולק; השופט בדימוס אורי שטרוזמן; ואדם בשם שופק מיטשלר שגם משמש כדירקטור בגופים שונים.

אחרי שבחנו את הקשר בין NGN capital לקרן לעצמאות ישראל באמצעות כתובתה הפיזית בארה"ב וזהות העומד בראשן, והראנו לאן הולכים הכספים שעוברים דרכה, בואו נביט בקרן הביומד עצמה: כפי כשציינתי קודם, את הקרן הקים ידידו של רה"מ נתניהו קנת אברמוביץ', שבזמנו הפנוי משמש גם כיו"ר ועד ידידי הליכוד בארה"ב. אברמוביץ גם אוהב להשתמש במעמדו כיו"ר קרן של מאות מליוני דולרים כדי להתנגח ביריביו של נתניהו ואפילו בבג"צ שנראה לו שמאלני מדי. הוא גם מממן מדי שנה את "פרס ביקורת התקשורת" מטעם האגודה לזכות הציבור לדעת של ידידו אלי פולק, שניתן לבטאון השלטון "ישראל היום", למועמדת הבית היהודי איילת שקד שגם הובילה את קמפיין הניו מדיה של מועצת יש"ע תחת המותג "ישראל שלי", ולזבלון האינטרנט "לאטמה". שותף נוסף בקרן הוא ליאון רקנאטי, שהיה מבעלי השליטה באיי.די.בי לפני המכירה לדנקנר וחבר דירקטוריון של מוסדות אקדמים רבים בארץ, וביחד עם אשתו שולה גם המנכ"ל של "Glenrock Israel" - שלה שותפות פיננסית עם NGN Capital בישראל. לא נצא ידי חובה אם לא נזכיר עוד שותף בקרן הביומד המצליחה, ד"ר ברנרד פפרטשטרט, שתורם מכספו ללאומן הישראלי אריה אלדד. הקרן משקיעה סכום ממוצע של כעשרה מליון דולר בכל חברה, כסף שהיא מגייסת יחד עם משקיעים גדולים מאוד כמו בנקים, בתי השקעות גדולים, וקרנות ציבוריות גדולות. למשל: בסדרה א' של חברה בשם ויולדי ביוסיינס היא השקיעה יחד עם קרן ההשקעות של העיר ניו יורק, בסדרה ד' של חברה בשם "Small Bone Innovations" היא הצטרפה ל"Khazanah Nasional" ול"Malaysian Technology Development Corp", שתיהן זרועות השקעה של הממשלה המוסלמית הגאה של מלזיה.

אברמוביץ' הוא תורם מוכר לחברי כנסת רבים ובהם בנימין נתניהו, יולי אדלשטיין, גלעד ארדן, גדעון סער, לימור לבנת וישראל כץ. הוא מוזמן לכנסת כאורח כבוד בוועדותיה, מוזמן להתלוות לראש המדינה בביקורו באו"ם, וזוכה לאוזן קשבת של קובעי המדיניות בישראל. הוא גם יושב בדירקטוריון של ארגון המעביר כספים לארגונים מיליטנטים בישראל ובגדה המערבית ועל הדרך מעניק פטור ממס לתורמים האמריקאים. בטוחני שאין בפעילות הזו כדי עבירה על החוק, אבל לנו כאזרחי ישראל כדאי לדעת מי האיש היושב על אזנו של ראש הממשלה ולוחש גם לשריו.
4 תגובות:

אנונימי אמר/ה...

הלינק מאחורי "כהניסט ותיק" מוביל לבקשת משתמש וסיסמא.

אנונימי אמר/ה...

הי, הטקסט חתוך לכל אורכו מימין (מתחת לצילום המסמך המצורף).
תודה

לי

נעם אמר/ה...

תוקן, אני מקווה

נעם אמר/ה...

מעניין, אתמול בערב הוא עוד היה פתוח. בכל מקרה, אזכור של ראש העמותה כחבר בליגה להגנה יהודית אפשר למצוא כאן http://www.shoresh.org.il/usersfiles/articlesdocs/89%20Israels%20Religious%20Right%20and%20the%20Question%20of%20Settlements%20HEBREW.doc#_ftnref243 בהערת שוליים מספר 243