9 בספטמבר 2012

ההתיישבות הנורמטיבית ביותר בישראל

בשבוע השני של חודש יולי נפרד יקיר הבלוג אל"מ סער צור מהפיקוד על חטיבת בנימין. נאום הפרידה שלו חושף את הראייה הצה"לית של השהות הצבאית בשטח הכבוש ממזרח לקו הירוק:

"ההתיישבות בחבל בנימין היא מההתיישבות הנורמטיבית ביותר בישראל, ותושביה בעלי חזון ורוח חלוציות. הכלל יותר חשוב מהפרט, הרבים יותר חשובים מהיחיד. אבל יש גם רוחות אחרות שמנשבות כאן- נוער מרדני ללא רב ומורה, אשר לוקח את החוק לידיו, ופוגע כמעט ללא הבחנה. כולי תקווה שהתושבים וכוחות הביטחון יוכלו להתמודד עם הנגע הזה ולמגרו ... אני עוזב את החטיבה בגאווה גדולה, על כך שהצלחנו לעמוד במשימה המרכזית, ובמשימות הנלוות אליה. אני גאה על כך שהצלחנו לשמור על האזרחים, תושבי מדינת ישראל בחבל ארץ זה"
והמשיך מחליפו, סא"ל יוסי פינטו: "אני מקבל את הפיקוד על החטיבה בתחושת שליחות, מחויבות ואחריות, אנו מחויבים למשימה, לתושבי חבל בנימין ולתושבי מדינת ישראל כולה."

***

על פי אמנת ז'נווה הרביעית שישראל חתומה עליה, ההגנה על תושבי השטח הכבוש נתונה בידי הצבא. שני מפקדים בכירים לא טרחו להזכיר את התפקיד הזה, וההתייחסות היחידה שלהם לנוכחות לא יהודית בגזרתם היא הפח"ע והטרור. אל"מ צור מכנה את מתנחלי בנימין "הנורמטיבים ביותר בישראל" וכי המשימה המרכזית(!) שלו כמפקד הצבא באזור היא לשמור על נוכחותם של אזרחי מדינת ישראל בחבל הזה. הפלסטינים, יש להזכיר, אינם אזרחי מדינת ישראל.

אזרחים נורמטיבים, על פי צה"ל, הם כאלה שפורצים למחנה צבאי שמור, משחיתים רכבים ושופכים סוכר למיכלי הדלק שלהם. אזרחים נורמטיבים הם כאלה שדורסים, מכים, שוחטים, כורתים, שורפים, וחוטפים את גופם ורכושם של התושבים המקוריים של חבל הארץ אליו פלשו, התושבים הסומכים על מפקדים כמו צור או פינטו שיצילו אותם מציפורני ה"נורמטיביות" הישראלית.

ומשפטים אלה אולי מסכמים את השהות הצבאית בשטחי הגדה המערבית בצורה הטובה ביותר. צבא העם, צבא הפולק, ושכל השאר ימותו.


2 comments:

אנונימי אמר/ה...

נאום אוברסט שטורם רילפן ..... מתאים יותר

אנונימי אמר/ה...

גם זה שאיש צבא באירוע צבאי מביע דעות פוליטיות הוא דבר שלא יעשה. וסוף המשפט הראשון שציטטת ולא הדגשת הוא פשיסטי לגמרי.