17 ביוני 2012

כהנאציזם - חדש מפני ישן תוציאו


הבלוג הזה זוכה לביקורת רבה בגלל עצם ההשוואה של המצב בישראל היום לזה של גרמניה בשנות השלושים, ההצבעה על נקודות דמיון בין שתי התקופות, השוואה בין אמירות של אז לאלה של היום, של הצעות חוק, הסתה גזענית, וכיוב'. אחת הסיבות שאני לא מופיע כאן בשמי המלא, פרט לחשש מאיומים בפגיעה פיזית המתקבלים לעיתים תכופות (מדי) בתגובות ובמייל, היא כדי להמנע ממתקפות אד הומינום ונסיון לנווט את השיח לתוכן ולא לכותב. זה לא עובד. 
זה לא סוד שהכהניזם שפעם היה נחלת הימין הסהרורי עשה דרך ארוכה מאז והיום הוא התנחל במרכז המחנה הלאומי, אם על ידי מיכאל בן-ארי שהיה בעבר מנהל ישיבת הרעיון היהודי אותה הקים  כהנא ורואה את עצמו "ממשיך דרכו", יועץ התקשורת שלו איתמר בן גביר שהיה פעיל של ארגון הטרור כ"ך, חבר הליכוד מיכאל קליינר שקידם ומקדם רבות מהצעותיו של הרב, ורבים אחרים שהולכים בדרכו של הפושע המורשע מרטין דוד כהנא.
לכן, בפוסט הזה אביא את דבריו של חבר הכנסת הרוויזיוניסט מיכאל איתן שהיה שותפו של אותו קליינר בגח"ל-חרות אודות אותו כהן דת יהודי ועמדותיו, שממשיכות להזדחל ולהתמרכז, לתפוס את מקומן בוועדות הכנסת עם אישים כמו בנצי גופשטיין שמכריז שהוא מעלה כל בוקר "שיעור יומי" של כהנא לרשת לפני שהוא מתפנה לניהול ענייני טוהר הגזע יחד עם עוד כהניסט מושבע בשם ברוך מרזל, והכל תחת הנהגתו של ממלא מקום יו"ר הקואליציה ויו"ר הליכוד העולמי ח"כ דני דנון.
לענייננו:
ב1985 יצא ח"כ איתן יחד עם פיגורות שאין לחשוד בהן בשמאלנות יתר כמו כוהנת התחיה גאולה כהן, אנשי הליכוד רוני מילוא, אליעזר קולס, מיכאל רייסר, שרה דורון ואחרים כנגד פעולותיו של כהנא בכנסת ה11. בעוד האחרים תקפו את פעולותיו גופא של הרב, בחר איתן דווקא להביא דוגמא מההסטוריה, ויש אומרים שהיא היתה זו שהכריעה את הכף בויכוח הציבורי על המשך דרכו של הח"כ הגזען:

הצעות כהנא חקיקה נאצית
 מעמד לא יהודים:
א. ללא שום זכות לאומית, ללא שום חלק בהליכים פוליטים במדינת ישראל. לא יוכל להימנות לכל תפקיד שררה ולא יוכל להצביע בבחירות לכנסת או לכל גוף ממלכתי וציבורי אחר.
ב. יקבל על עצמו חובות ומיסים ועבדות. אם לא יסכים לעבדות ולמיסים - יגורש.
 מעמד היהודים:
 יהודים אינם יכולים להיות אזרחי הרייך. אין להם זכות הצבעה פליטית ואינם יכולים לשאת בתפקיד ציבורי
 הגבלות מגורים
לא יגור לא יהודי בתחומי שטח השיפוט של ירושלים
 הגבלות מגורים
דירות בברלין ובמינכן שהושכרו ליהודים לא יושכרו מחדש ליהודי, לאשתו, או למפעל יהודי ללא אישור מיוחד. [הוראת שר העבודה של הרייך 8.2.39]
 איסור על נישואי תערובת
אסור ליהודים וליהודיות אזרחי ותושבי המדינה להינשא ללא יהודים בין בארץ ובין בחו"ל ... נישואי תערובת כאלה לא יוכרו כלל כנישואין
 איסור על נישואי תערובת
נישואין בין יהודים ובין אזרחי המדינה בעלי דם גרמני או בעלי דם קרוב לו אסורים. נישואים שנערכו בניגוד לחוק בטלים גם אם נערכו בחו"ל.
[סעיף 1 לחוק הגנת הדם והכבוד הגרמני מיום 15.9.35]
 יחסים מחוץ לנישואין
א. אסור ליהודים וליהודיות אזרחי המדינה לקיים יחסי אישות מלאים או חלקיים מכל סוג שהוא עם לא יהודים וזאת גם שלא במסגרת נישואין. העובר על סעיף זה דינו מאסר שנתיים.
ב. לא יהודי המקיים יחסי אישות עם זונה יהודיה או זכר יהודי דינו מאסר חמישים שנה. זונה יהודיה או זכר יהודי המקיימים יחסים עם זכר לא יהודי דינם מאסר חמש שנים.
יחסים מחוץ לנישואין בין יהודים לאזרחי הרייך
א. יחסים מחוץ לנישואין בין יהודים ונתיני המדינה בעלי דם גרמני או בעלי דם קרוב לו - אסורים. [סעיף 2 לחוק הגנת הדם והכבוד הגרמני מיום 15.9.35]
ב. יהודים אינם רשאים להעסיק במשק ביתם נתינות המדינה בעלות דם גרמני או בעלות דם קרוב לו שהן מתחת לגיל 45. [סעיף 3 לחוק הגנת הדם והכבוד הגרמני מיום 15.9.35]
 הפרדת תלמידים
כל מוסדות החינוך בארץ ישראל יהיו נפרדים ליהודים וללא יהודים
הפרדת תלמידים
חל איסור על תלמידים יהודיים ללמוד בבתי ספר גרמנים. מותר להם ללמוד אך ורק בבתי ספר יהודיים. [הוראת שר החינוך 15.11.38] 
 מניעת מפגש בין בני נוער
יבוטלו קייטנות, מתנ"סים וכל המוסדות המעורבים. יבוטלו תוכניות של ביקורי תלמידים יהודים וערבים לכפרים ולבתים, יבוטלו נסיעות וביקורים לחו"ל אשר במסגרתם מתארחים תלמידים יהודיים בבתי לא יהודים וכן ביקורים דומים בארץ של לא יהודים.
  מניעת מפגש בין בני נוער
א. אסור לשתף תלמידים ותלמידות לא ארים בביקור באכסניות נוער. [הוראה של שר החינוך הבווארי 31.7.35]
ב. בלתי נסבל שתלמידים יהודיים ישתתפו באירועים של בתי ספר שבהם הם עלולים לבוא במגע גופני עם תלמידים גרמניים [הוראת שר החינוך של באדן, 3.11.38]
 הפרדה בחופי רחצה
יוקמו חופי ים נפרדים ליהודים וללא יהודים ללא הבדל באיכותם. בן עם הנמצא בחוף הים המיועד לבין העל בשני יהיה צפוי למאסר של חצי שנה.
 הפרדה בחופי רחצה
א. אסור ליהודים להכנס לבריכות שחיה ציבוריות [אוגוסט 35', רשויות מקומיות שונות]
ב. במקומות קיט ומרפא יש להפריד בין יהודים ללא יהודים. לשם כך יש לאחסן יהודים בבתי מלון ובפנסיונים נפרדים. במקומות קיט ומפרא שבהם מתקנים לשימוש משותף של רבים, יש להפריד בין יהודים ללא יהודים. אם אין אפשרות להפרדה תאסר כניסת היהודים. [שר הפנים של הרייך, 24.7.37]

גם לעקשן שבחסידי העליונות היהודית קשה להכחיש שחלק מחוקי כהנא כאילו הועתקו מילה במילה מתהומות המוסר של שנות השלושים, אבל בין אם העתיק אותם משם או לא, בפעם הבאה שיצעד האספסוף ברחובות בקריאות "כהנא צדק" - זכרו שזהו רק ההד של נהמות הגרמנים, מוחזר ממראת הפולק היהודי החדש.


13 תגובות:

Yossi Gurvitz אמר/ה...

מעולה. מעניין יהיה לראות את תגובת איתן היום לדברים שאמר אז.

גל אמיר אמר/ה...

לא עשית לציבור שירות טוב כששבת והצפת את הצעות החוק האלה. עכשיו כל מה שצריך אחד מחברי הכנסת שמוזכרים בפוסט לעשות, זה קופי פייסט, והנה חוק חדש בספר החוקים של מדינת ישראל.

אנונימי אמר/ה...

אשמח אם תוכל להביא מראי מקום - גם לדברים של כהנא וגם לדברין של מיכאל איתן. הבי טוב יהיה אם ניתן למצוא את דבריו של איתן באתר הכנסת.

אנונימי אמר/ה...

"כדי להמנע ממתקפות אד הומינום ונסיון לנווט את השיח לתוכן ולא לכותב."

צ"ל: "לכותב ולא לתוכן".

חוצמזה, מה הקשר בין הפיסקה האישית הזאת לשאר הפוסט?

אנונימי אמר/ה...

1. נציונל-סוציאל-דמוקרטיה. אנחנו בדרך הנכונה (השאלה לאן).
2. מצטרפת לאנונימי בבקשת מראי מקום.

אנונימי אמר/ה...

עשיתי משהו דומה, בטווסיט טיפה שונה לפני כחודש
http://eishton.wordpress.com/2012/05/31/comparative_racism/

מתחיל להיות מאוד מייאש כל הדימיון הזה.
מעניין אם יום אחד יהיו אלה הישראלים\יהודים שישוו כנגדם כאשר רוצים לאמוד משהו אל מול רוע מקובל וידוע (אנחנו עוד רחוקים, אבל בהחלט נראה שאנחנו מנסים להדביק את הפער).

גלעד אמר/ה...

"הייל כהנא", יאיר קוטלר, מודן, עמ' 292-296.

נדב פרץ-וייסוידובסקי אמר/ה...

לא ברור לי איך הגעת ל-1.
יש מתאם מאוד ברור בין הח"כים שמקדמים את החקיקה הגזענית לבין הח"כים (והמפלגות) שמקדמים מדיניות ניאו-ליברלית, ובין ההתנגדות לחקיקה הגזענית לבין הכוחות הסוציאל דמוקרטיים בכנסת.

(אגב, כדאי לציין שחוץ מהשם וחלקים מאוד מוגבלים ברטוריקה, לא היה שום דבר סוציאליסטי בנאציזם)

אנונימי אמר/ה...

מעניין לקרוא, לא נתקלתי ברעיונות האלו של כהנא לפני. לצערנו קשה מאוד להציג הקבלות כאלו היום, מיד נתקלים בזעקות "אסור להשוות!" שמחסלות כל נסיון לשיח בנושא.
תודה על פוסט חשוב.

אנונימי אמר/ה...

הייתי מתווכחת איתך על זה, אבל זה לא הפורמט המתאים. לנאצים הייתה מערכת סוציאלית ענפה, היא פשוט הייתה תקפה רק לארים, בישראל קורה משהו דומה - ושותפים לו הסוציאליסטים מהשמאל והנאציסטים מהימין, ביחד זה נקרא "סוציאל-דמוקרטיה".
לא תמצא קפיטליסט שקורא לעצמו "נאו ליברל", זה לא מושג כלכלי שמבטא משהו קוהרנטי, המושג הזה קיים רק בז'רגון הסוציאליטי השמאלני כדי לנגח איש קש קיינסיאני-בערך.

Duke Doom אמר/ה...

לא, הוא אכן מעדיף שהשיח ינווט לתוכן, ולכן אנונימי.
לא קשור, סתם פתיח, וסביר שיהיה קשיר ברגע שאנשים מסויימים יקראו את זה.

Duke Doom אמר/ה...

1. הוא אכן מתכוון לניווט לתוכן.
2. זה לא קשור, זה סתם פתיח, למרות שיש סיכוי טוב שזה יהיה רלוונטי אם רשומה זאת תקבל תפוצה רחבה.

אנונימי אמר/ה...

חסרה כעת עמודה של המצב בישראל, וכמה קרובים אתם לעמודות שכאן.

אני חושב שהרבה מפספסים את מהות כהנא. כהנא לא היה גזעני בשורשו אלא דתי טוטלי. הגזענות נובעת מדתיות פנטית ולא עומדת בפני עצמה. לעומת זאת הציונים הם גזענים בשורשם, ואצלם הגזענות נמצאת באותו מקום שהייתה גם אצל הנאצים.

ובואו לא נשכח שדברים שכהנא רק דיבר עליהם, אנשים כמו רבין עשו...