27 באפריל 2012

מי אשר יפול, אותו נדחף נא גם בידינו

מִי אֲשֶׁר יִפּוֹל, אוֹתוֹ נִדְחָף-נָא גַם בְּיָדֵינוּ! (ניטשה, כה אמר זרתוסטרא,כ')

***

ח"כ מיכאל בן ארי: "אנחנו נפעל בכל הדרכים החוקיות והאחרות כדי שהמקום הזה יסגר וכדי שלא יהיה פה שום מסתננן בלתי חוקי"

ח"כ דני דנון: "האיום הלאומי למדינת ישראל"

שר הפנים אלי ישי: "זה יהיה מאוד כואב, זה יהיה מאוד קשה, התהליך יהיה מאוד מורכב, אבל אין מנוס על מנת להתמודד עם הבעיה. כולכם מכירים את התופעה, מה קורה בתל אביב, מה קורה בכל המקומות. דברים מזעזעים, תמונות קשות ביותר"

ח"כ מיכאל בן ארי: "המסתננים הפכו את חיי תושבי דרום תל אביב לגיהנום. הגיע הזמן לומר בפה מלא, אם המסתננים לא יוחזרו לביתם הם יגרשו אותנו מביתנו"

חבר מועצת תל אביב בנימין בביוף: "העובדים ישנים בגינות ובחדרי מדרגות ולא מתקלחים כל יום נודף מהם ריח רע והם עלולים חס ושלום לגרום לכל מיני מחלות ... יש להקצות להם אוטובוסים נפרדים או להגביל את עלייתם לאוטובוסים בשעות הלחץ"

חבר מועצת תל אביב בנימין בביוף: "התבוללות בין התלמידים לתלמידות, זה אסור מכיוון שאנחנו העם נבחר. חוץ מזה, הם מביאים מחלות."

ח"כ יעקב כץ: "כל מקומות העבודה בים המלח נתפסו על ידי אנשים בדואים ישראלים, ואחינו בני ישראל, יהודים שהיגרו מרוסיה לישראל, פיטרו אותם בגלל עובדים שהתקבלו שלא כחוק. לכן אמרתי שמי שמרחם על אכזרים סופו שמתאכזר לרחמנים"

ראש עיריית אור עקיבא שמחה יוספוב: "יש באור עקיבא כ-35 סודנים שכאלה. אמרתי כבר- זו סכנה לחברה שלנו באור עקיבא"

רבני בני ברק מנשה זליכה, מנחם מנדל חשין, דוב דומב, חיים זאיד, אהרון שפירא, עדס, יצחק אלון ודניאל זר: "החלטנו לצאת בקריאה וצעקה לכל בעלי הדירות בשכונה לא להשכיר את דירותיהם לעובדים זרים! ואותם המשכירים להם לוקחים על צווארם את האסונות הרוחניים שיצאו מזה, והשומעים לנו ישכנו בטח ועליהם תבוא ברכת טוב ברכת שנה טובה וחתימה בספר החיים והשלום, אמן"

רב קרית ארבע דב ליאור: "כניסת המהגרים ממדינות אפריקה, היא התחכמות על מנת להחדיר לישראל מחבלים במסווה של איחוד משפחות וכל מיני ביטויים מהסגנון הזה. אלו דברים שעלולים לפגוע בביטחונה של מדינת ישראל"

ח"כ דני דנון: "אם לא נגרש את כל המסתננים, מדינת ישראל, כמדינת העם היהודי תמצא את עצמה בסכנה קיומית ... המסתננים הם האיום המוחשי ביותר על מדינת ישראל, עם פוטנציאל של מאות אלפים שמחכים להגיע. יש שקוראים לזה גירוש, אני קורה לזה הגנה על המולדת"

ח"כ יעקב כץ: אתם במתקפת טרור דמוגרפי

השר לעניינים אסטרטגיים משה יעלון: "ישראל היא מדינה הומאנית וערכית, אבל היא גם מדינת חוק, אך התהליך שמתרחש לנגד עינינו הוא נגד החוק ונגד האופי של המדינה. כדי לשמור על החוק ועל אופיה, מותר להיאבק בתהליך הזה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו: "ישראל היא מדינה קטנה. איננו יכולים להרשות לעצמנו שיטפון של מסתנני עבודה בלתי חוקיים. זה איום על החברה, הכלכלה והביטחון שלנו"

יו"ר כך לשעבר ברוך מרזל, מקים "משמר השכונה" בדרום תל אביב שמטרתו להתעמר בפליטים: "משטרת ישראל וכל רשויות השלטון האחרות מגלות אוזלת יד בכל הקשור בטיפול בתופעת המסתננים ויש צורך שהתושבים יקומו ויעשה מעשה - אולי זה יעורר את המשטרה"

***

Photo by: JC/Activestills.org
הלילה הושלכו חמישה בקבוקי תבערה לעבר גני ילדים ודירות של פליטים בדרום תל אביב. מתקפה כזו היא כבר לא ארוע מבודד, אלא סימן להתארגנות מתוכננת של מחתרת טרור עם אג'נדה ברורה ותקדימים ידועים: לגרש את הפליטים בכח הזרוע. כמובן שזהו תפקידה של המשטרה לטפל במקרים של אלימות גזענית, אך יש לשים סוף לתהליך הפרטת האשמה ולומר בקול כי ממשלת ישראל היא האשמה במצב שהביא את המתקפה הלילה: ממשלת ישראל היא זו שיצרה את האווירה שדמם של הפליטים מותר. ממשלת ישראל היא זו שהכינה את הקרקע לדה-הומניזציה של הפליטים. ממשלת ישראל היא זו שיצרה את אווירת הפחד מהאיום הנורא של מבקשי המקלט שנמלטו מזוועות המלחמה בארצם. ממשלת ישראל היא זו שבמשך שנים הפכה את ההתעמרות בחלש ללחם חוקה, שמתייחסת לדמוקרטיה כעילה לעריצות החזק. ממשלת ישראל היא זו שהציתה את אש השנאה כלפי אלה שחלשים מדי כדי להתנגד.

ב2 במרץ 1988 פרסם יהודה אלקנה מאמר בהארץ שכותרתו היתה "בזכות השיכחה": "מאושוויץ יצאו בניסוח סמלי, שני עמים: מיעוט הטוען 'זה לעולם לא יקרה עוד', ורוב מבוהל וחרד הטוען 'זה לעולם לא יקרה לנו עוד'." 


3 תגובות:

מני ל אמר/ה...

אשכרה נשמע כמו ועידת ואנזה.

אנונימי אמר/ה...

נוראי.

עדו אמר/ה...

הפעם אהיה דווקא פרקליט השטן לשם שינוי:
א. יש גבול לכמות המסתננים שישראל יכולה לקלוט, אולי אלף אולי מיליון אבל יש גבול. מה נעשה עם נעבור אותו? מי אמר שדווקא המסתנן המיליון ואחד צריך להישלח ריקם?
ב. אם אנחנו נגד הפרת חוק ונגד קריצות ועבודה בעיניים כשזה מגיע לאפליה נגד העם הנבחר אז גם ההיפך נכון, למה פתאום החוקים שאוסרים כניסת מסתננים לא תקפים יותר?
ג. עד כמה שזה עולה לי בבריאות, יש משהו בדברי הימין הקיצוני, מאד נוח להיות בעד הפליטים כשאתה גר ברמת אביב והם בפלורנטין. לא בטוח שאם הפליטים היו מסתובבים באזורי חן הם היו מקבלים יחס יותר טוב מתושבי השכונה.
ד. הכי חשוב, הפליטים לא מגיעים אלינו מסודאן, הם מגיעים ממצרים. כלומר איום ההשמדה כבר לא מעל ראשם, הם נמצאים בקרב אחיהם (לדת לפחות) ואני לא חושב שכישראלי יש לי זכות להעלות אותם על משאיות ולזרוק בלבנון, אז למה המצרים יכולים להעביר את הצרות שלהם לישראל? למה בעצם רע להם כל כך במצרים שהם עוברים אותה לכל אורכה כדי להגיע לכאן? אגב, מה היה קורה לפליטים כאלו שהיו בונים רפסודה ומנסים להפליג לאיטליה? גם שם כבר יש מחנות עבורם.
ה. באופן אישי אני חושב שהיחס צריך להיות כמו לחם - רך מבפנים וקשה מבחוץ. את אלו שהגיעו צריך לקבל אבל לחסום נסיונות הסתננות נוספים, זהו החוק ואין סיבה שמי שהיה חוצפן ונועז מספיק יצליח לעקוף אותו לעומת מי שניגש לדלת הראשית וביקש להיכנס.