14 במרץ 2012

מוות לערבים, מוות לשמאלנים

השיח הציבורי בישראל הופך אלים יותר ויותר. אנשים שפעם הקיאו את משנתם הגזענית בחדרי חדרים מרשים לעצמם לצעוק אותה היום בכיכר העיר בלי פחד, בלי להתחבא מאחורי כינוי אנונימי, בלי להסתיר את דעותיהם האמיתיות מפני מכריהם ומשפחתם, ובחוסר מודעות מוחלט להקשרים ההסטוריים והתרבותיים של דבריהם. אם בעשורים האחרונים הבון טון היה "מוות לערבים", עכשיו נוסף למיינסטרים הפאשיסטי גם "מוות לשמאלנים". מי שלא יתיישר עם הפולק והדגל - יובל לשחיטה.
כאשר היתה וורשה תחת כיבוש גרמני העלה הרב ניסנבאום את המושג "קדושת החיים" במקום "קידוש השם" שהיה נהוג עד אז. הנאצים רצו רק את הגוף ולא את הנפש כמו מקביליהם מימי הביניים, ולא יועילו כמה מילים שיתכחשו לאל כזה או אחר כדי להציל את חייך, לכן יש להגן על החיים בכל מחיר - גם אם זה אומר להפר כמה מצוות. על בסיס הנראטיב הזה הוקמה מדינת ישראל: לא למען דמות בספר ישן, אלא למען החיים, הנושמים, היוצרים ששרדו את זוועות רצח העם באירופה. שר ההסטוריה טרף את הקלפים והיום החיים שקודשו כל כך הפכו זולים וחסרי משמעות, וכל ילד זב מקלדת מרגיש גיבור שיכול לצוות על טבח בחפים מפשע.
שיטוט של ערב אחד במדמנת הפייסבוק של הימין הישראלי הותיר אותי מותש ומיואש: לרצוח, לשרוף, להרעיל, לשחוט, לקבור, לירות, להרעיב, ועוד ועוד קריאות שלא היו מביישות את שטרייכר בימיו הפרועים ביותר. הדוברים העומדים מאחורי הקריאות האלה הם אנשים אמיתיים עם משפחה וחברים אמיתיים שרואים את התועבה הזו ושותקים. מילים נאמרות ומכות שורש בתודעה, מילים מכשירות מעשים, וגם את המכונות המרושעות ביותר שידע המין האנושי הפעילו אנשים שהיו משוכנעים בצדקת דרכם. העשבים השוטים הפכו לגידולי השדה של מערכת החינוך הישראלית שמחנכת לכך שבעוד שלושים שנה יצטמצם מספר הערבים במדינה באורח פלא, אם באמצעות מבצעי גיור או בעזרת "אמצעים נוספים". זה השיח, ואלו בניו:

חייבים לשחוט את כל הערבים ... התינוקות שלהם יונקים דם של יהודים בבקבוקים

מוות לשמאלנים, שישרפו וימותו בעינוייםהשמאלנים חלק מזרע עמלק, צריך לשחוט את כולם


ואל תשכח את הערבים


בקשר למצור על עזה: צריך להפסיק להעביר מזון, ולהרעיל את המים

צריך להרוג ערבים בסתר


בחורה שיוצאת עם ערבים? צריך להרוג את הוריה ולשרוף אותה, כל הטוהר היהודי (?) שלה מת


33 תגובות:

מני ל אמר/ה...

זה רק קצה הקרחון.

רועי אמר/ה...

אוי ואבוי.

אנונימי אמר/ה...

אלה אמירות שנובעות מתסכול, אף אחד לא הולך לרצוח אף אחד מהשמאל... אבל התסכול קיים. בוגדים שמגיעים מבפנים - זה דבר נורא.

אנונימי אמר/ה...

לאנונימי, אני מזכיר לך את הרביעי בנובמבר 1995 אתה עדיין חושב ב"אף אחד לא הולך לרצוח אף אחד מהשמאל"?

מורה ומחנך בישראל אמר/ה...

הייתי מבדיל אותנו קצת מהערבים- ככל שזכור לי אף יהודי לא ירה טילים על בתי אזרחים גרמניים או עלה לאוטובוס ופוצץ עצמו עם ילדים גרמנים. אולי צריך להתחיל לחשוב מה לעשות איתם- כי גם לפני שכבשנו את השטחים הם לא ממש התייחסו לילדים היהודיים יפה- תשאל את הילדים היהודיים ב-1929 (תרפ"ט) בחברון- וזה היה קצת לפני '67. אז אולי יש לנו בעיה אמיתית איתם וכל החברה האלה אומרים משהו מעניין- אולי באמת צריך לחשוב מה עושים עם החמאס, הגוף "המתון" שעושה איתנו "רגיעה" ואומר מפורשות שמטרתו להשמיד אותנו? לא הגיע הזמן לאיזו חשיבה מחודשת- מה אני אמור להגיד לתלמידים שלי?

שי אמר/ה...

תסכול, אנונימי? להיפך, אלה תגובות שמגיעות מתחושת אדנות וכוח, של מגזר שראה שלמעשים הרצחניים שלו אין עונש, ששר המשפטים מייעץ לבכיריו כיצד לקבל חנינה, שרצח ראש ממשלה ויושב היום בכנסת. על מה יש לכם להיות מתוסכלים? ומי הבוגדים כאן, מי שלא רוצה לחיות על חרבו? מי שחושב שדם סמיך ממים, גם אם הוא לא דם יהודי? התסכול היחיד שיכול להיות להמוני גזעני ישראל הוא שבערכים הומניים מוחלטים הם פשוט מה שהם, גזענים מאוסים, ואת זה הם לא יכולים לשנות בכוח.

אבישג אמר/ה...

קריאות לטבח ביהודים נפוצות עוד הרבה לפני מוות לערבים , וקריאות לרצח מתנחלים בידי שמאלנים ולמלחמת אחים גם הם זמינות עד מאוד , אם התקשורת החליטה לטרפד את חוק תיקון לשון הרע שכלל אפשרות לתביעה על בסיס הסתה ולשון הרע גם בטוקבקים ובפייסבוק , הנה התוצאות לפנינו , תפסיקו להציג כל הזמן דברים מצד אחד זה כבר לא רק מעצבן אלא גם משעמם מנוון וחדגוני .

יואב ויס אמר/ה...

מורה ומחנך יקר,
הייתי מציע לך למצוא פלסטינית (אפשר גם ישראלית) ולדבר איתה על הסיפור שלה. איך היהודים הפציצו את הכפר שלהם, איך גירשו אותם איך השתלטו על רכושם. זה לא לומר שלא היה תרפ"ט ולא היו פיגועים איומים. אני מנסה לומר שלכל צד יש את הסיפור שלו ואת הצדק שלו. סיפור אחד לא מבטל את הסיפור השני. כל סיפור יכול (עלול) לשמש להצדקת אלימות ושנאה. אבל ע"י הכרת הסיפור השני ניתן לגשר על התהום, להבין את הזולת ולמצוא פשרה. אני מקווה שזה מה שתאמר לתלמידים שלך.

שירה אמר/ה...

אבישג- תראי לי דוגמא אחת, אחת! של שמאלני שמאחל או מייחל לדברים כאלה, ואז נדבר.

אסתי אמר/ה...

אמיל גרינצווייג - זוכר?
פצצות בבית של פרופ'זאב שטרנהאל - זוכר?
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/792/321.html

המורה והמחנך חוזר אמר/ה...

את המושג "נכבה" התלמידים שלי הכירו- אבל לאט לאט אני פחות מספר להם על זה- זה לא עוזר לי לדעת את זה- כי אני יודע את זה ומחפש פתרון כבר די הרבה שנים- מחזיר שטחים (ימית היתה לפני לא מעט שנים...אם הסורים היו רוצים הם היו זוכים ברמה בשנות ה-80...)ומפנה יישובים, חותם הסכמים ושומע אחרי שבוע את המנהיג שלהם ערפאת ידידנו הטוב שההסכם שווה ל...- ואני באמת מנסה- הצבעתי לרבין וליורשיו- אבל אני ממש לא בטוח בעצמי- אולי התלמידים שלי צודקים- כי אם אני תקוע עם הנכבה אז לאן אני מתקדם? האם באמת יש לי פרטנר אמיתי בצד השני? מי? איפה? מה הכוח שלו בעולם הערבי או הפלשתיני? האם יקום להם מנהיג חזק ופרגמט כמו בן גוריון וישחרר אותנו ואותם מהסיטואציה הנוראית הזו?

or אמר/ה...

רק רגע, הפסקת ללמד את תלמידיך על הנכבה, כי זה "לא עוזר לך לדעת על זה". טוב שאין לי ילדים

אנונימי אמר/ה...

בוודאי שכן!
יהודים היו בחוד החזית במאבק האלים בפאשיזם האירופי, כולל הפאשיזם הגרמני.

המורה אמר/ה...

עם כל הכבוד ל"חוד החזית" היהודים לא ממש הובילו פיגועי טרור בלתי פוסקים- לא לפני עליית היטלר ולצערנו גם לא אחרי עלייתו- היו בודדים שעשו דברים קטנים ושוליים- אבל אני לא שמעתי על פחד של גרמנים לעלות לאוטובוס או להיכנס למסעדה בגלל פיגועים של יהודים בשנים 1 לספירה ועד 1933...

המורה אמר/ה...

יופי. תצטרף לחבורות האנשים שמעירים הערות דמגוגיות באתרים שונים... כן, לפני כמה שנים לא היה תלמיד שלי שלא הכיר את המילה. היום אני מדבר על זה עם י"ב- אבל לרוב לא לפני (תלוי בכיתה וברמה האינטלקטואלית שלה- שנה שעברה לימדתי גם ב-ט'). אבל אני לא חושב שזו סיבה לא ללמוד אצלי (יש אולי סיבות אחרות...אבל לא נפרט כאן)- אני פשוט מעלה בעיה אמיתית מבחינתי, דילמה חינוכית אמיתית- כי אני חושב מה נכון ומה לא נכון לעסוק בו- מה רלוונטי להיום ומה פחות, ואני ממש לא בטוח שהנכבה זו הבעיה. תקראו את "קיר הברזל" של ז'בוטינסקי (שאני ממש לא מסכים עם כל מה שאמר או כתב- אבל זה ספציפית מאמר מעולה) ותבינו שאולי השנאה כלפינו לא ממש תלויה במה נעשה ועד כמה נתחבר לנכבה שלהם. זו הדילמה ואני מקווה שלא בגלל זה תחרים את השיעורים שלי...

Adigi אמר/ה...

תמות אמן!

(אל תדאג, זו רק אמירה שנובעת מתסכול מהתגובה הטיפשית שלך)

אנונימי אמר/ה...

את כל הפיגועים שהזיות השמאל הביאו לנו, זוכרת?!

אנונימי אמר/ה...

אז יאללה, בוא נעשה צדק אמיתי וניתן להם לחזור לכל המקומות בהם גרו בתחומי הקו הירוק, מה אתה אומר? כל הקיבוצים והיישובים שקמו על חורבות המסכנים שאתה מציין... צדק זה צדק!

המורה אמר/ה...

צדק אמיתי אינו ביצירת עוול לאחר ובוודאי תמיד יהיה בניסיון לגרימת העוול הקטן ביותר האפשרי. לא הייתי מחזיר שום פליט לתוך המדינה- לא לעכו ויפו ולא לאדמות הקיבוצים- אני לא מתאבד...לא ברור לי איך הבנת את זה מדברי...

אנונימי אמר/ה...

אני,
ושהמדינה המחורבנת הזאת תישרף כבר.
אולי באמת כל זה מיותר? אולי פשוט רוב העם בוחר להמשיך להילחם את המלחמות המטופשות האלו ולשחק ב"מי התחיל".
אולי זה ככה אצל בני אדם, נולדנו מתוך שלולית של דם וזה מה שאנחנו נעשה לעמים אחרים.

סופרת אמר/ה...

חלק מהתגובות כאן אפשר פשוט לצלם ולהוסיף לכתבה. מה תעדכם? איך אתם לא מתביישים? הדבר הכי גרוע זה שאתם חושבים שאתם מאמינים באל אחד, כל יכול. קצת צניעות לא תזיק לכם, אתם לא מרכז העולם, הכאב שלכם זה לא הכאב היחיד. אין לכם את הזכות להחליט מי יחיה ומי ימות, זו הזכות של האל הזה שאתם מאמינים בו. אל תרצח! שכחתם? אתם אפילו לא יהודים, אתם חבורה של ברברים צמאי דם. למישהו יש ספק שאנחנו העם החזק במערכה? וערבים? הם לא האויבים האמיתיים שלנו. האויבים האימתיים שלנו, אלה שיהרסו בסוף את המדינה שבנו כאן הם אלה שבכזאת קלות בוחרים להרוס חיי אדם.

דורון צור אמר/ה...

הדיון הזה מוכיח את הנטיה הבסיסית שמנציחה את הסכסוך - הרצון להתקבץ במחנה מוסרי "טוב" שיש לו אויבים "רעים". כך אנחנו מקבלים יודונאצים, ימנים גזענים, שמאלנים בוגדים, פושעי אוסלו, אויבי השלום, יהודים רוצחי תינוקות, פלסטינים רצחניים שטופים בתרבות טרור ועוד ועוד. לכל עמדה מוסרית יש בסיס עובדתי אך היא גם יוצרת את העובדות הבאות על ידי קרימינליזציה והדרה של אנשים שאיתם לא צריך לדבר אלא במקרה הטוב "לשקם" ובמקרה הרע לגרש או להשמיד.

ברור לי שרבים יאמרו שאני יוצר סימטריה לא מוצדקת מפני שהם "באמת צודקים" ואילו אויביהם המוסריים "הם שקרנים תועמלנים". לי ברור שאיש לא צודק לגמרי ולכן הקמתי את הפרוייקט שלנו www.thebestplans.org שבו אנחנו מנסים לפתח תוכניות לארגון ישראל-פלסטין שרוב הישראלים ורוב הפלסטינים יעדיפו בצורה שקולה ומודעת על פני המשך המצב הקיים. מי שבאמת מעוניין בשינוי בר קיימא מוזמן להשקיע את זמנו במאמץ הקונסטרוקטיבי הזה. אני בטוח שכאשר יתברר שיש דרכים החוצה מהבוץ, לא יהיה צורך בהקצנה הרטורית שרובה מונעת מתסכול, פחד וצדקנות.

מני ל אמר/ה...

האמת היא שלא, כי אני לא זוכר שהשמאל היה אי פעם בשלטון. או שהייתה כאן פעם מדינת כל אזרחיה ולא אמרו לי?

ראובן אמר/ה...

איפה שמעתי כבר פעם שלא הולכים לרצוח אף שמאלני ?? לפני רצח אמיל רוזנצוויג או לפני רצח רבין ?

אנונימי אמר/ה...

מה שהם לא לוקחים בחשבון זה שהדברים מתועדים לנצח, ויחזרו לרדוף אותם בעתיד, כשתבוא ההתפכחות הכואבת ואנשים יבינו את הנזקים שגרמו להם כל אלו שהטיפו לגזענות, מלחמה, שנאה ומוות.

תלמיד? אמר/ה...

זה לא היה בגלל פיגועים באוטובוסים, אבל היו הרבה גרמנים ואחרים שהיו מעידים על עצמם שהם מפחדים מיהודים, כי יהודים הם צאצאי השטן, עכברושים ומה לא... ועד היום זה קיים.

ויש גם את התופעה הזו בישראל... על החמאס לא נתווכח החמאס זה באמת סיבה הגיונית לפחד, אבל אתה רואה את הדברים שרשומים כאן, ואתה לא חושב שזה גם מפחיד?

אנונימי אמר/ה...

מצתער לאחזב אבל המצב עם היהודים והערבים בארץ יותר מזכיר קצת את תקופת המנדט. בסוף תקופת המנדת האצל והלחי פיצצו תחנות אוטובוס, גשרים, מלון דיירים אחד ועוד... כל אלה הארגונים עשו למען כבלת מדינה מה שמזכיר את מצבנו היום.

אנונימי אמר/ה...

גם הפלסטינאים לא רוצים לעשות את זה, גם הם מוכנים להתפשר בעיניין. "לא מחפרים על עוול ביצירת עוול חדש" (הראפת)

אנונימי אמר/ה...

זה לא ממש ככה. זה נכון שבכל מדינה תהיה מלחמה. מלחמה הוא אינטרס של מדינה, ובעצם גם טבעה של מדינה. בעולם שמחולק כולו למדינות זהו לנצח יהיה המצב, ולעולם לא יהיה שלום עולמי. הדרך היחידה היא אנרכיה.

אנונימי אמר/ה...

ראובן, זה שהפלסטינים הרצחניים מקבלים רוח גבית מאנשי "זכויות אדם" שמאלנים, לא מוריד מאחריותם כהוא זה. ומבחינתי רבין היה רוצח, שאחראי למות מאות ישראלים. וגם ביילים ושאר גווארדיית אוסלו. בעולם מתוקן הם היו יושבים בכלא.

הצועד אמר/ה...

אבי אבני, זוהר זוארץ דלה פנה, שלום אבוטבול, אמיר כהן, ברוך מזרחי, ושאר צואות האדם מסוגם.

בפסח הקרוב, על בירה ועל פיתות שאאגור בעוד מועד, רק כדי לא להימצא בפסח מקיים איזה דבר שמסמל או עלול ולו רק בתיאוריה לגרום לי להרגיש שותפות איתכם ושכמותכם, אאחל לכם שתידבק המצה שלכם לקיבתכם עד אשר רק ניתוח יפריד ביניהם. כלומר בין החרא שבקיבה שלכם לבין החרא ששאר מה שאתם מלא בו.

כמו שאמר אחד המגיבים שהגן עליכם כאן בבלוג, זה רק מתוך תסכול על התזבולת שנהייתה פה מ'העם היהודי'.

הצועד אמר/ה...

צואות האדם האלה לא מבינים מהו אל.
לדעתי הם עובדים את השטן.

אנונימי אמר/ה...

צודק לגמרי ומסכים איתך השמאל מראה רק צד אחד ואפילו החיילים שלנו לא יכלו עד לא מזמן לעשות משהו נגד ההתפרעויות בגבול כי השמאל היה חותך תמונות ומראה רק צד אחד!!