3 בפברואר 2012

מנירנברג לחדרה, ישראל והאפרטהייד

חוקי נירנברג להגנת הדם הגרמני והכבוד הגרמני, 15 בספטמבר 1935

מונעים על ידי ההבנה שטוהר הדם הגרמני הוא תנאי הכרחי להמשך קיומו של העם הגרמני, ומונעים על ידי ההחלטה הבלתי מתפשרת להבטיח את קיומה של האומה הגרמנית לנצח נצחים, אימץ הרייכסטאג את החוק הבא:
סעיף 1:
1. נישואין בין יהודים ונתיני האומה הגרמנית או בעלי דם גרמני או דומה אסורים. נישואין שנערכו בניגוד לחוק בטלים, אפילו אם נערכו בחו"ל על מנת לעקוף חוק זה.
2. תובע המדינה הוא היחידי שיוכל ליזום את ביטול ההליכים.

סעיף 2:
משגל מחוץ לנישואין בין יהודים ונתיני המדינה בעלי דם גרמני או דומה אסורים.

סעיף 3:
יאסר על יהודים להעסיק בבתיהם נשים נתינות המדינה בעלות דם גרמני או דומה וגילן פחות מארבעים וחמש שנים.

סעיף 4:
1. נאסר על יהודים להניף את דגל הרייך או להציג את צבעי הרייך.
2. מאידך, מותר להם להציג את הצבעים היהודיים. זכות זו מוגנת על ידי המדינה.

סעיף 5:
1. כל אדם שיפר את האיסור תחת סעיף 1 ישלח לכלא עם עבודת פרך.
2. כל גבר שיפר את האיסור תחת סעיף 2 ישלח לכלא עם או בלי עבודות פרך.
3. כל אדם שיפר את האיסורים תחת סעיפים 3 ו-4 ישלח לכלא לפרק זמו של עד שנה אחת ו/או קנס.

סעיף 6:
שר הפנים של הרייך, בתאום עם המשנה לפיהרר ושר המשפטים של הרייך, יוציאו את התקנות החוקיות והמנהליות הדרושות לקיום החוק.

סעיף 7:
החוק יכנס לתוקף יום אחד לאחר פרסומו חוץ מסעיף 3, אשר יכנס לתוקפו בראשון בינואר 1936.


***
זה תרגום חופשי לחוקי נירנברג, שפורסמו בנירנברג ב15 בספטמבר, 1935. חוקים אלה באו להשלים את תהליך החקיקה שהחל עם "חוק הנאמנות והאזרחות". להלן מספר הערות:

סעיף 1:
חתונה רשמית בין יהודים ללא-יהודים אינה אסורה, אבל גם אינה מותרת בגבולות המדינה. על מנת להתחתן, חייבים הזוג המעורב לערוך את החתונה בחו"ל, ואז אמור משרד הפנים לאשר אותם. אתר הממשלה טורח לציין כי "הפסיקה אינה מחייבת ויכולות להתקבל החלטות שונות שסותרות פסיקה קיימת." סקרים שונים מראים שחלקים גדולים מאוד בעם מתנגדים לנישואי תערובת, ורובם אף רואים בנישואים כאלה "בגידה" בגזע.

סעיף 2:
בדיון בוועדת העליה של הכנסת, אמר ח"כ אברהם מיכאלי על נושא היחסים בין יהודיות לערבים: "זוהי אינה גזענות כנגד ערבים, אנחנו פשוט מתנגדים להתבוללות" (פרוטוקול הוועדה [rtf] מספר 221, 28 דצמבר 2011) והוסיף מיכאל בן ארי: "להילחם בהתבוללות זה יהדות. היהדות נלחמה בהתבוללות במשך אלפי שנים. כשהיינו בגלות זה היה אחד הדברים הכי חשובים, הכי מהותיים שאנחנו עסקנו בהם, לשמור על עם ישראל כעם ישראל" (שם).

סעיף 3:
כדי למנוע יצירת קשרים רומנטיים בין יהודים בעלי אזרחות ישראלית עם צעירות שאינן יהודיות, פועלת הממשלה להעביר חוק שימנע העסקת עובדות זרות בנות פחות מארבעים. מכיוון שאנחנו ידועים שגם נשים בנות ארבעים מתאהבות ומתחתנות, הסאב-טקסט זועק: שיתחתנו, אבל שלא יביאו ילדים עם דם מעורב.

סעיף 4:
זה סעיף מעניין וערמומי: על פניו לא יקרה דבר אם יהודי לא יניף את דגל הרייך, שכביכול שייך לגזע הארי, אלא יניף את סמלי היהדות. כמובן שמדובר באפליה על בסיס גזעי, הוצאה של היהודי מקבוצת האזרחים הנאמנים, כזה שלא ראוי לחסות תחת סמלי הלאום, אך זוהי כסות בלבד. זמן לא רב לאחר שהוחל החוק, העבירה ממשלת הרייך חוק נוסף שהבהיר את הכוונה שהוסתרה בסעיף הזה: על כל עובדי המדינה מוטלת החובה להניף את דגל הרייך בבתיהם. מי שלא יעשה זאת: יפוטר. יהודים רבים איבדו את עבודתם בתרגיל המשפטי הזה, והוא חייב לשמש לנו תמרור אזהרה גדול: גם חוקים שכביכול פגיעתם קטנה, אל להם לעבור בשתיקה. אסור להתפשר על חירויות קטנות, כי תאבון של שלטון מרושע לא יודע גבול.

***

כשמדברים על התפוררות הדמוקרטיה מציבים בדרך כלל את חוקי נירנברג כנקודת אל חזור, כזו שאחריה השלטון כבר אינו דמוקרטי, אפרטהייד מרושע המבדיל בין דם לדם, בין גזעים עליונים לנחותים. אנחנו, למי שמרגיש עוד את כאבי הפאנטום של הדמוקרטיה, כבר שם. כשסגן שר הביטחון שואל ברצינות האם יש פגם גנטי אצל הפלסטינים, וחברו לליכוד זועק ש"זה טבוע אצלם בדם" - אנחנו שם. כשבקרית גת ובנתיבות יש חוק עירוני האוסר על "תושבים שאינם תושבי העיר" (קרי, ערבים) להסתובב ברחוב אחרי אחת עשרה בלילה (ר' פרוטוקול וועדת הקליטה, שם) - אנחנו שם. כשארגונים לטוהר ועליונות הגזע הם אורחי כבוד בוועדות הכנסת, וח"כים עצמם דוגלים בעמדות האלה - אנחנו כבר שם. כשהאוניברסיטה העברית מארחת כנס המתלבט בשאלות הלכת הריגת תינוקות גויים - אנחנו כבר שם. כשעשרות אנשים בשבוע (כן, תסתכלו על המספרים בעצמכם) נחטפים באישון לילה מביתם ומושלכים לכלא ללא משפט, מבלי להפגש עם עורך דין או אפילו לדעת במה הם נאשמים - אנחנו כבר שם. כשמדינות העולם מודאגות מהתדרדרות הדמוקרטיה, ומכנות את מדיניות ישראל "אפרטהייד" - אנחנו כבר שם.
הדוגמאות רבות, והעם עיוור. כשלפיד, התקווה הלבנה של הציבור הלא-דתי בישראל אומר "ירושלים שייכת רק לעם ישראל", סמל הקונצנזוס שוב שם את הגזע מעל הכל ומתעלם ממאות אלפי בני אדם שיסבלו מהמדיניות הזו. הטרנספר השקט שמתרחש במזרח ירושלים בחסות ממשלת ישראל ובג"צ לא יסתיים שם, והויתורים שעושה הציבור למדיניות הזו רק יחזק אותה ביתר שאת במקומות אחרים. כשיושבת ראש האופוזיציה ציפי לבני אומרת ש"נדרשת התובנה שבכדי לקיים את ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית כאן – אנו זקוקים לרוב יהודי ברור. אם לא נכריע – נקבל מדינה אחת בין הים לירדן עם זכות הצבעה לכל מי שחי בה. ... אם לא נקבל את ההכרעות הנדרשות נקבל מדינה ערבית ואת זה אני לא מוכנה לקבל" - למה היא מתכוונת? איך לא ניתן זכות הצבעה לתושבים? הטרנספר נמצא על השולחן, והוא כבר התחיל בגדה המערבית עם גירוש של ישובים שלמים שישבו במקומם הרבה לפני תחילת הכיבוש הישראלי. צעד אחר צעד, ביס אחר ביס, מכלה הממשלה את מה שנשאר מהדמוקרטיה הישראלית, ובקרוב יתפנה התאבון הזה לחירויות נוספות, ואז כבר באמת יהיה מאוחר מדי.

***

הצעה צנועה | אחרי שריפת הכנסת על ידי "אנרכיסטים", אני מציע להקים את מושבה הזמני בחדרה, העיר התאומה של נירנברג. ארובות - כבר יש שם.


4 תגובות:

איתי_85 אמר/ה...

הצעה: לעשות אתר שמשווה בין הימין הגרמני -היום- והימין היהודי -היום-. אני תוהה אם זה יהיה פחות פרובוקטיבי מהפוסטים שלך.

מרטין אמר/ה...

פרובוקציה זה כשאין דברים בגו.
כאן יש לך ניתוח אינפורמטיבי שקשה מאוד לסתור.

זאת לא פרובוקציה בעיניי. זה תמרור אזהרה.
אם להמשיך את האנלוגיה - אתה מציע להחליף תמרור "עצור" בשלט "סע בזהירות".

אנונימי אמר/ה...

מוות לשמאלנים!!!! עדיין לא הבנתי אם כותב הפוסט הוא ימני או שמאלני.... בכל אופן מה שצריך לעשות לערבים במדינה הזאת קטן על מה שעשו ליהודים בשואה....

אנונימי אמר/ה...

אם היינו מדינת אפרטהייד היית כבר מת. מה שבטוח חופש הדיבור והמידע הרב שהצגת כאן הם מאפיינים בורוים של דמוקרטיה ושל שקיפות. כל מה שציינת אכן נכון, אך בין זה לבין הניסיון האומלל שלך להציג את ישראל כמדינת אפרטהייד יש מרחק רציני. בישראל כל אחד רשאי לערער ולתבוע על כל אותם עוולות שציינת. יש בג"צ ובית משפט עליון, חוקי יסוד ומסורת אזרחית יהודית דמוקרטית של מאות שנים. המאמר יותר מזה שהוא מראה על ישראל כאפרטהייד מראה יותר על שטחיותו של הכותב וחוסר יכולתו להבין את ההבדלים שבין הדברים. על הרפלקס המותנה לקרוא לכל דבר 'פשיזם' או 'גזענות' כמו כלב פבלויאני. אני ממש בטוח שאתה לא יודע מה זה אפרטהייד. השחורים היו מופלים בחוק, בבית המשפט העליון עצמו. טיפש, אני מאחל לך שלא תחווה באמת את ההבדלים בין ישראל ובין אפרטהייד. ישראל היא המקום היחיד המוכן להקריב את אזרחיו תמורת העקרונות האומללים של זכויות אדם ואתה עוד מעז לקרוא לירשאל אפרטהייד? כל מה שהראת הם מקרים מקומיים שלא אומרים דבר על המדינה. יש לך בעייה תערער לבית המשפט, יש לך זכות ואת הכוח, מה שלא כן באפרטהייד.