3 ביולי 2011

השנה היא 1932 - יעקב כ"ץ ומלחמתו בדמוקרטיה

חבר הכנסת יעקב כ"ץ, כצל'ה כפי שהוא מכונה בפי חבריו נאם היום בפני עדת חסידים משוסים וקרא להם להתאסף סביב ביתו של יעקב יוסף, בנו השני של מנהיג ש"ס עובדיה יוסף וכותב אחת ההסכמות לספר "תורת המלך", ולהביע את הערכתם ל"גאון ישראל". אך חבר הפרלמנט הישראלי לא הסתפק בדברי ההערכה לאדם שתומך בהרג תינוקות, הוא המשיך וחשף את האסטרטגיה האמיתית של הימין: "אנחנו עומדים לנצח. נמשיך לגדול עד ליום שנהיה הרוב במדינה. נחוקק חוקים שבאמצעותם נחקור את כל מי שפשע בשם הקליקה של בית המשפט והפרקליטות, וישב על צווארו של העם היהודי".
מה שאומר חבר הכנסת כ"ץ הוא שהסיבה היחידה שהתנועה שלו משחקת את המשחק הדמוקרטי היא כדי להיות רוב מספיק, ואז תוכל לבטל אותה. 

***
ההסטוריון הבריטי יאן הארווי מצטט את יוזף גבלס: "אנו הנציונל סוציאליסטים מעולם לא התיימרנו לייצג עמדות דמוקרטיות, אבל בגלוי הצהרנו שהשתמשנו באמצעים דמוקרטיים כדי להשיג שליטה. אחרי השגת השליטה נמנע ללא רחם מיריבינו את אותם אמצעים שהוענקו לנו כאשר היינו באופוזיציה"

***
זהו רגע מכונן בתולדות הדמוקרטיה הישראלית: מהפכנים לאומנים דתיים מצהירים בראש חוצות על כוונותיהם לבטל את צביונה הדמוקרטי של המדינה תוך ניצול החופש שמקנה להם השיטה רק כדי לבטל את אותו החופש ברגע שיתפסו את השלטון. זה קרה בדמוקרטיה הוואימרית וזה עתיד לקרות גם בדמוקרטיה הישראלית - קבוצה שמנצלת את השיטה רק כדי לבטלה, ואז יהיה באמת מאוחר מדי. שלטון חשוך כמו זה שמתכנן חבר הכנסת כ"ץ יהיה חייב להגן על החירויות שישללו באמצעים קשים: משטרה חשאית חזקה בסגנון משמרות המהפכה באירן, מחנות ריכוז למתנגדי השלטון דוגמת המחנות לחינוך מחדש בסין ודיכוי זכויות אדם כמו צפון קוריאה או כל משטר פשיסטי אחר בהסטוריה.
כ"ץ וחבריו הכריזו מלחמה על מדינת ישראל - לא עוד דמוקרטיה, לא עוד זכויות אדם. התוכנית ברורה ונטולת סאב-טקסט: מדינת ישראל יהודית תחת חוקי התורה שבהם אין מקום לחופש ביטוי, חופש פולחן או מצפון. הבוגדים ישלמו על בגידתם בחוקי התורה והוא וחבריו ישלטו ביד חזקה ובזרוע נטויה.

***
אנחנו בישראל נמצאים על סף תהום והולכים בשמחה על מעבר לקצה. הישראלים אוהבים להתהדר בדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון, וזו תעלם בקרוב כאשר כ"ץ במימון כוחות קיצוניים יממש את תוכניתו ויבטל אותה. היום זכינו להצצה נדירה לעתיד, וכמו היהודים בגרמניה נותרנו בפני ברירה קשה: לעזוב או להלחם. לעקור ולהסתכל מבחוץ על הרקב הפושה בשלטון או להשאר ולנסות לנקות אותו. השנה היא 1932 והמפלגה הנציונל סוציאליסטית מתדפקת על שערי השלטון, בקרוב יהיה מאוחר מדי.7 תגובות:

Shunra אמר/ה...

אכן כך.

אנונימי אמר/ה...

רק לצורך ההבהרה:
ככל הידוע לי, מה שכתוב על הרב שרלו לא נכון.
הוא לא התייצב להגנת הרב ליאור.
הוא כתב מאמר אחר לגמרי: http://www.ypt.co.il/show.asp?id=45711.
ככה שלפי דעתי כדאי שתתקן את מה שכתבת עליו.
סתם לצורך הדיוק ולא שזה כל כך חשוב למישהו

אנונימי אמר/ה...

חבל על המאמץ והפחדים.

לציונות הדתית אין, ולא הייתה מעולם יומרה להנהיג את המדינה, או להציע דרך אלטרנטיבית אמיתית לקיים מדינה יהודית. כצ'לה ושאר מרעיו ימשיכו לנבוח, ואבירי הדמוקרטיה ימשיכו להשקיע אנרגיות בלהיבהל, בזמן שהסכנות האמיתיות לישראל ולמשטר השביר שלה תמשכנה להגיע מכיוון האריק שרונים, הביבים והברקים, הליברמנים והאהרוניביצ'ים ושאר נציגי הלאומנית החילונית, שלשמאל קשה יותר לתקוף בגלל הדמיון הרב אל עצמו.

אנונימי אמר/ה...

אולי זה לא הכי רלוונטי, אבל זה יושב לי קצת על המצפון הקורקטי: כשאתה אומר (פסקה אחרונה) "וכמו היהודים בגרמניה" : בגרמניה של 35 היו 500,000 יהודים, רוב הקורבנות היהודיים של המלחמה היו מחוץ לגרמניה. קורבנות הנציונל סוציאליזם בגרמניה הם יותר מ500,000 היהודים שאתה מדבר עליהם כרגע.

#המגיב הינו מתנדב באתר הזיכרון בוכנוואלד.

מוריה אמר/ה...

יקירי, אני חוששת שכבר מאוחר מידי. השנה היא 32' ומהר מאוד תהיה 39'
איך זה הפקרנו את המדינה הזו להם- הסיטרא אחרא, ולא נלחמנו עליה?
משטרת הדעות כבר פועלת בגלוי, רק שיש לה מאוד מאוד אנשים להלחם בהם, הרוב משתפים פעולה מרצון.

אנונימי אמר/ה...

מי שכתב\ה "חבל על המאמץ והפחדים" די תמים. כי מה שקורה כרגע זו מלחמה בין מדינת היהודים הדמוקרטית לבין מדינה יהודית.

ולצערי אני חושש שגם מוריה שאומרת שמאוחר מדי, צודקת.

ועוד הערה קטנה: ב1932 חיו בגרמניה כ500.000 יהודים. ב1.9.39, תחילת מלחמת העולם השניה, התגוררו שם רק כ250.000 יהודים. השאר עזבו. לכן ההשוואה עם יהודי גרמניה צועלת ביותר - כי בנגוד אלינו - שם הרוב ראה את הנולד 0אלה שנשארו היו הרבה פעמים זקנים או נשים וילדים כשהאב כבר היגר ולא הספיק לקבל אישור עבור המשפחה לפני שפרצה המלחמה)

ד"פ אמר/ה...

אני מתנצל, אבל השנה היא 2011. זה גם כתוב במערכת של הבלוגים. ממש מעל הטקסט שלך, בצד ימין.

מקווה שעזרתי.