9 באוקטובר 2010

חוק וגזע


האגודה לזכויות האזרח הכינה רשימה חלקית של הצעות חוק גזעניות שעומדות לאישור עם פתיחת מושב החורף של הכנסת. פרט לצמרמורת העוברת בגוו בשעת קריאת המסמך הזה, נראה שכמה מהצעות חוק אלה כאילו הוצאו מארכיון גרמני ישן, תורגמו לעברית והונחו על שולחן הכנסת:
  • ועדות קבלה לישובים (דוד רותם, ישראל חסון, שי חרמש) - ב1 ביוני 1940 הוכרח ויקטור קלמפרר, פרופסור מבוגר מדלצשן, פרבר של מינכן,לעבור מביתו מכיוון שהמרקם החברתי בעירה הקטנה אינו מתאים ליהודים. הצעת החוק הישראלית קובעת כי ועדות קבלה לישובים תהינה רשאיות לדחות מועמדים שאינם מתאימים "להשקפת היסוד של הישוב", או למרקם החברתי של הישוב.
  • הגבלת בעלות על גוף תקשורת לישראלים בלבד (יואל חסון ואחרים) - סעיף 23 במצע המפלגה הנאצית קובע כי "השליטה על העיתונות בגרמניה תהיה בידי גרמנים בלבד". הצעת החוק הישראלית קובעת כי ""לא יינתן רישיון, אלא אם המבקש הינו אזרח ותושב ישראל ו/או תאגיד רשום בישראל, אשר היכולת לכוון את פעולתו ו-51% לפחות מכל אמצעי השליטה בו, במישרין או בעקיפין, הם בידי אזרחים ישראלים ותושבי ישראל"
  • שלילת תקציבים מתאטראות שיסרבו להופיע בשטחים (יריב לוין, רונית תירוש) - ב5 במרץ 1933 קיבלו חברי האקדמיה לאמנויות מכתב ובו נאמר כי אם ברצונם להשאר חברי האקדמיה יהיה עליהם להמנע מכל ביקורת על המשטר החדש, וכן לחתום על הצהרת נאמנות. הצעת החוק הישראלית תמנע מהתיאטראות לקבל כספים מהמדינה או מארגונים שבעצמם זוכים למימון ממשלתי, דוגמת מפעל הפיס. 
  • הצהרת נאמנות לאזרחות (דוד רותם) - כבר הרחבתי בעניין הצהרת הנאמנות בפוסט קודם, אך נראה שמאז ההצעה רק צברה תאוצה ולפני מספר ימים אומצה גם על ידי ראש הממשלה.
  • הצ"ח ההסתננות (ממשלתית) - סעיף 8 במצע המפלגה הנאצית קובע כי: "יש למנוע כל כניסה נוספת של לא-גרמנים. אנחנו דורשים לאלץ את כל הלא-גרמנים שנכנסו לגרמניה אחרי ה2 באוגוסט 1914 לעזוב את גרמניה מיד". הצעת החוק הישראלית אומרת בדיוק את זה, רק בישראל.
  • שלילת אזרחות של מי שהורשע בטרור או ריגול (דוד רותם) - בהמשך למה שכתב יוסי גורביץ על הקלות הבלתי נסבלת של הכרזה על אזרח כעל טרוריסט, אפשר רק להזכיר את חוקי נירנברג, ובמיוחד את "חוק אזרחות הרייך" שקבע כי אזרח גרמני הוא רק מי שבעורקיו זורם דם גרמני. לשאר - לא מגיעות זכויות פוליטיות, ובהן זכות הצבעה ואפשרות כהונה במשרות ציבוריות, ובנוסף גם לא הגנה משפטית.
הממשלה הנוכחית מובילה את מדינת ישראל במסלול אנטי דמוקרטי מובהק אשר המשכו הטבעי הוא שלילת זכויות המתנגדים לה, ואם ימשיך הקו הזה, תוקם על חורבות הדמוקרטיה הישראלית מדינה פשיסטית אשר לה ולקווי היסוד של מדינת ישראל אין ולו דבר. 


תגובה 1:

אנונימי אמר/ה...

http://www.youtube.com/watch?v=4iic6squgEA