31 במאי 2010

יריית הפתיחה למערכה הבאה

בראשון בספטמבר 1939, עם פלישת הכוחות הגרמניים לפולין, יצאה הספינה אתניהמגלזגו למונטריאול, על סיפונה  1,103 נוסעים, מתוכם 315 אנשי צוות. 

בשעות הערב של השלישי בספטמבר החלה צוללת גרמנית בפיקודו של אובר-ליטוננט פריץ ג'וליוס למפ לעקוב אחרי הספינה, וכעבור שלוש שעות ירתה עליה שני טילי טורפדו: אחד פגע במטרה ואתניה החלה שוקעת. 6 ספינות שהיו באזור שעו לקריאות המצוקה והחלו במאמצי החילוץ, אך כעבור 14 שעות היא טבעה סופית שהיא לוקחת איתה 98 נוסעים ו19 חברי צוות.
מפקד הצוללת למפ בחר להסתיר את מעורבותו בתקרית: הוא לא רשם אותה ביומן הצוללת,והשביע את חברי הצוות לסודיות. היטלר החליט לשמור את מעורבות גרמניה בסוד, אך הוולקישר באובכטר פרסם מאמר המאשים את בריטניה בתקרית כדי לגרור גורמים ניטרליים למלחמה.

עם ההשתלטות האלימה והמיותרת על משט הסיוע לעזה, לא נותר אלא לשאול עד לאן תדרדר הדמוקרטיה שלנו, המנסה בכל כוחה לשמור על האויב ככזה שהיא מוכנה לרצוח חפים מפשע בטוענה של "סכנה לשלום".

והרברט הובר צוטט כאומר בתגובה לשמועות שגרמניה היא זו שהטביעה את הספינה: "זוהי טקטיקה עלובה כל כך שאיני מאמין שאפילו הגרמנים המגושמים יכולים לעשות זאת" איש לא היה יכול לנסח זאת טוב יותר.
אין תגובות: