16 בינואר 2010

טרנספר הומני יותר מרצח

כחודש לאחר הפלישה לפולין, בשישי באוקטובר 1939, נאם היטלר במליאת הרייכסטאג: "המשימה החשובה ביותר...לכונן סדר חדש ביחסים האתנוגרפים, הווה אומר יישוב מחדש של הלאומים, כך שבסופו של דבר יווצרו קווי הפרדה טובים יותר מאלה של היום...לעניין זה שייך גם הנסיון להסדיר ולפתור את הבעיה היהודית.". בעקבות הנאום הזה, הקים היידריך בדצמבר 1939 מחלקה בראשות אדלוף אייכמן שתפקידה היה לנהל את "הזזות" האוכלוסיה שנועדו לפנות מקום לגרמנים השבים אל הריך. ב1940 היתה המחלקה ידועה בשם "המחלקה לענייני הגירה ופינוי" ויצרה מנגנון מורכב ומשוכלל לגזל הרכוש היהודי ושליחת בעליו למזרח.

אדולף אייכמן [מקור]תומך בטרנספר

שבעים שנה מאוחר יותר, בני אלון, חבר כנסת בישראלהמייצג חלק נכבד מהציבור, לא מסתיר את כוונותיו לבצע מהלך דומה, ומגדיל לעשות שמסביר את כוונותיו בכך שטרנספר הומני יותר מרצח. זוהי לא מניפולציה, לא קריאה לא נכונה של הדברים, אלא ציטוט ישיר מהאתר הרשמי של המפלגה. לא מאמינים? תראו בעצמכם.
את השלב הבא, אם להסטוריה יש מה ללמד אותנו, ובשמירה על אותו קו הומני אפשר ללמוד מהנציג את אייכמן בפוזן, משפטן לענייני מנהל בשם רולף היינץ הופנר (Höppner): "יש לשקול בכובד ראש אם אין זה הפתרון ההומני ביותר לחסל את היהודים הבלתי כשירים לעבודה על ידי אמצעי מהיר השפעה כלשהו. בכל אופן יהיה הדבר נעים יותר מאש לתת להם לגוע ברעב."

יש למה לצפות...

עדכון: נראה שהאתר של מולדת ירד מהרשת, אפשר למצוא את הציטוט של אלון בדיווח של ערוץ שבע.


אין תגובות: